Opieka merytoryczna

Zakładka powstaje przy współpracy z Centrum Języka Angielskiego ARCHIBALD. Wszystkie wątpliwości językowe przedyskutowujemy z lektorem szkoły
panią Malwiną Staszak.

Centrum Języka Angielskiego Archibald jest ekspertem w dziedzinie nauczania języka angielskiego. Od szesnastu lat dba o najwyższą jakość usług, systematycznie rozszerzając ofertę i inwestując w rozwój lektorów. Nad poziomem nauczania w Archibaldzie czuwa liczna grupa metodyków, którzy tworzą kompleksowe programy nauczania, opracowują materiały dydaktyczne, czuwają nad jakością prowadzonych zajęć oraz stanowią wsparcie merytoryczne dla lektorów.

Centrum Języka Angielskiego Archibald, jako jedna z nielicznych szkół w Warszawie, może poszczycić się uzyskaniem prestiżowych certyfikatów jakości:QUALITY ENGLISH, PASE (Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości w Nauczaniu Języka Angielskiego), European Language Label (certyfikat przyznawany za nowatorskie inicjatywy związane z e nauką języków obcych).

Archibald posiada również tytuł Organizatora Szkoleń Najwyższej Jakości (ogólnopolski program, którego celem jest promowanie firm szkoleniowych dostarczających usługi dla środowiska biznesowego o potwierdzonym, wysokim standardzie) oraz akredytację Kuratorium Oświaty.

Malwina Staszak – metodyk Centrum Języka Angielskiego Archibald

Lektor języka angielskiego od 15 lat. Pierwsze zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadziła będąc studentką Kolegium Nauczycielskiego, a potem Filologii Angielskiej w Łodzi. Po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Centrum Języka Angielskiego Archibald w Warszawie. Jako lektor języka angielskiego prowadziła wszelkiego rodzaju kursy (ogólne, gramatyczne, przygotowujące do egzaminów z języka angielskiego, itp.). Dziedziną, którą najbardziej lubi i w której się specjalizuje jest Business English.  Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Business English w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jako lektor przeszła wszystkie etapy ścieżki rozwoju kariery. Od pięciu lat pracuje jako metodyk w Centrum Języka Angielskiego Archibald. Do jej obowiązków należą, między innymi: prowadzenie szkoleń dla lektorów, tworzenie programów dydaktycznych oraz opracowywanie kursów Business English. Swoje osiągnięcia prezentuje na konferencjach dla nauczycieli (IATEFL), jest także członkiem IATEFL Biesg - konferencji poświęconej nauczaniu Business English. Malwina Staszak opracowuje również lekcje angielskiego dla portalu HRK. Od trzech lat lekcje Business English jej autorstwa ukazują się w dodatku Kariera i Praca w Rzeczpospolitej.

Wykładowca na uczelni im L. Koźmińskiego, gdzie prowadzi zajęcia Business English oraz przygotowuje studentów do egzaminów TOLES i LCCI. Jako konsultant uczestniczyła w tworzeniu podręcznika dla wydawnictwa językowego Richmond.

Zadaj pytanie ekspertowi

Lektorzy Archibalda to ponad stuosobowa grupa profesjonalistów, posiadających wykształcenie lingwistyczne i pedagogiczne. Każdy z nich regularnie uczestniczy w warsztatach dokształcających i jest zobowiązany do uzyskiwania pozytywnych ocen podczas wizytacji metodyków.

Zajęcia odbywają się w małych grupach (4-6 lub 7-9 osób). Do każdej grupy przypisanych jest dwóch nauczycieli – Polak i Native Speaker. Polski lektor jest gospodarzem zajęć. Uczy płynnego i poprawnego mówienia oraz dba o rozwijanie umiejętności czytania i pisania. Native Speaker prowadzi część zajęć przeznaczonych na konwersacje. Archibald stosuje komunikatywną metodę nauczania, która polega na stwarzaniu w trakcie zajęć warunków porozumiewania się najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Słuchacze Archibalda korzystają z wielu przywilejów, m.in.: bezpłatnych podręczników, kawy, herbaty, dostępu do kawiarenki internetowej i biblioteczki językowej oraz możliwości oglądania anglojęzycznych programów telewizyjnych. Karta Archibalda zapewnia zniżki na kursy w Archibaldzie oraz rabaty u partnerów szkoły.

Aby dołączyć do grona słuchaczy Archibalda wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i rozwiązać test kwalifikacyjny on-line, następnie przyjść do siedziby szkoły na rozmowę z konsultantem językowym, który określi poziom zaawansowania językowego i pomoże wybrać odpowiedni kurs.

CO NOWEGO W ARCHIBALDZIE?
 

styczeń 2009
Zimowa retro kampania reklamowa Archibalda
 Archibald Centrum Języka Angielskiego przygotowało kampanię reklamową w stylu retro. Motywem przewodnim akcji są archiwalne zdjęcia z lat dwudziestych XX wieku, które w humorystyczny sposób zachęcają młodzież, studentów oraz środowisko biznesowe do korzystania z oferty szkoły.

Kampania ma charakter informacyjny oraz wizerunkowy i przedstawia aktualną ofertę Archibalda, jak również najciekawsze promocje dla słuchaczy. Działania reklamowe prowadzone są w prasie, Internecie na zewnętrznych nośnikach reklamy, uzupełnia je także akcja ulotkowa.
Więcej informacji o kampanii i promocjach pod adresem www.archibald.pl

listopad 2008
Zmiany w zarządzie
Od listopada do zarządu Centrum Języka Angielskiego Archibald, jako zastępca dyrektora zarządzającego, dołączy Agnieszka Kaczmarczyk. W Archibaldzie stworzyła ona od postaw Dział Szkoleń dla Firm, którego szefową była przez 10 lat. Na stanowisku dyrektor Działu Szkoleń dla Firm zastąpi ją Anna Grzymkowska. 

październik 2008
Nowe  kursy Archibalda
1. Warsztaty Biznesowe - dwudniowe szkolenie na temat przygotowywania efektywnych prezentacji. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez dwóch specjalistów: profesjonalnego trenera biznesu oraz lektora Business English. Dzięki połączeniu formuły specjalistycznego kursu językowego z profesjonalnym szkoleniem biznesowym, uczestnicy warsztatów osiągają podwójną korzyść, oszczędzając czas i pieniądze, które przeznaczyliby na dwa osobne szkolenia. Poziom zaawansowania językowego warsztatów jest ściśle dostosowany do poziomu uczestników. Na początku przyszłego roku, w ramach Warsztatów Umiejętności Biznesowych oprócz PREZENTACJI, pojawi się kolejny temat – SPOTKANIA.
 
2. English for Specialists to kursy języka specjalistycznego dla ekspertów z różnych branż. Cykl szkoleń English for Specialists składa się z czterech modułów tematycznych:
English for Banking and Finance (zagadnienia związane z bankowością i finansami m.in.: produkty i usługi bankowe, kredyty, sposoby płatności, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, giełda, instrumenty finansowe),
English for Marketing and Management (zagadnienia związane z marketingiem i zarządzaniem m.in.: komunikacja, planowanie, rodzaje i pozycjonowanie produktów, badania i struktura rynku, zagadnienia związane z marką),
English for Human Resources (zagadnienia związane z HR, m.in.: trendy na rynku pracy, kultura i struktura organizacyjna, style zarządzania, rozwiązywanie konfliktów, rozmowy kwalifikacyjne),
Legal English (terminologia prawnicza, m.in.: struktura kancelarii prawnej, prawo spółek, podatki, nieruchomości, prawo pracy).

Zajęcia odbywają się w małych grupach (7-9 osób), według autorskich programów opracowanych przez metodyków Archibalda.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin