Facebook rozbudowuje centrum informacji o klimacie

dodano: 
19.02.2021
komentarzy: 
0

Facebook informuje o rozszerzeniu i ulepszeniu centrum informacji o klimacie. Dowiadujemy się, że platforma dodała sekcję, która zawiera fakty obalające powszechne „mity klimatyczne” i zapewnienia dostęp do najnowszych badań naukowych na temat zagrożenia klimatycznego – w tym celu nawiązała współpracę z ekspertami ds. komunikacji klimatycznej z Uniwersytetu George'a Masona, Programem Komunikacji Zmian Klimatu Yale i Uniwersytetem Cambridge.

„Fałszywe informacje na temat zmian klimatycznych od dawna zalewają internet” – mówi dr Anthony Leiserowitz z Programu Yale, cytowany przez Faceboka. „Nowa obalająca mity sekcja centrum informacji o klimacie na Facebooku może pomóc w  zwiększeniu świadomości i zrozumienia zmian klimatu wśród opinii publicznej na  całym świecie” – tłumaczy ekspert.

Źródło: about.fb.com

Oprócz tego czytamy, że serwis zaczyna dodawać etykiety informacyjne do niektórych postów na temat klimatu w Wielkiej Brytanii. Będą one odsyłały użytkowników do centrum. Facebook planuje rozszerzyć niedługo tę opcję również na inne kraje.

Portal przypomina, że centrum informacji o klimacie „łączy korzystających z Facebooka z aktualnościami naukowymi czy informacjami od światowych organizacji zajmujących się zmianami klimatu”. Dowiadujemy się, że centrum jest już dostępne m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Indiach, Tajwanie czy RPA. (kd)

Źródło:

about.fb.com, Connecting People With Credible Climate Change Information, 18.02.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin