Facebook zatrudnił wiceprezesa ds. praw obywatelskich

dodano: 
15.01.2021
komentarzy: 
0

11 stycznia 2021 roku Facebook ogłosił, że zatrudnił osobę na stanowisko wiceprezesa ds. praw obywatelskich (VP of Civil Rights). Od 19 stycznia funkcję tę będzie pełnił Roy L. Austin Jr.

Jak czytamy na stronie about.fb.com, Roy L. Austin Jr. pokieruje nową organizacją zajmującą się prawami obywatelskimi. Dodatkowo będzie pełnił funkcję radcy prawnego. Pracę będzie wykonywał z Waszyngtonu.

Roy L. Austin Jr. jest prawnikiem. Do Facebooka przeszedł z kancelarii Harris, Wiltshire & Grannis LLP, gdzie był partnerem specjalizującym się w sprawach karnych i prawach obywatelskich. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy jako prawnik i adwokat zajmujący się prawami obywatelskimi. Swoją karierę rozpoczął jako prawnik procesowy w Sekcji Kryminalnej Wydziału Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat związany był z amerykańskim rządem, gdzie był m.in. starszym asystentem prokuratora w Wydziale Praw Obywatelskich w Kancelarii Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych oraz zastępcą prokuratora generalnego w Departamencie Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości. W latach 2014-2017 pracował w Radzie Polityki Wewnętrznej Białego Domu, gdzie m.in. współtworzył raport na temat big data i praw obywatelskich oraz był członkiem inicjatywy Baracka Obamy „My Brother’s Keeper Task Force”.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do Facebooka w chwili, gdy wokół praw obywatelskich ma miejsce ogólnokrajowe i globalne przebudzenie. Technologia odgrywa rolę w prawie każdym aspekcie naszego życia i ważne jest, aby została wykorzystana do przezwyciężenia historycznej dyskryminacji i nienawiści, z którymi spotkało się tak wiele niedoreprezentowanych grup, a nie do zaostrzenia ich” – mówi Roy L. Austin Jr.

„Z radością witam Roya na Facebooku jako wiceprezesa ds. praw obywatelskich. Roy przez całą swoją karierę udowodnił, że jest pasjonatem i pryncypialnym obrońcą praw obywatelskich – czy to na sali sądowej, czy w Białym Domu. Wiem, że wniesie tę samą mądrość, uczciwość i oddanie do Facebooka. Trudno wyobrazić sobie kogoś lepiej wykwalifikowanego do pomocy we wzmacnianiu i promowaniu praw obywatelskich na naszej platformie i w naszej firmie” – komentuje Jennifer Newstead, radca prawny Facebooka. (ak)

Zdjęcie główne: about.fb.com

Źródło:

about.fb.com, Roy Austin Joins Facebook as VP of Civil Rights, 11.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin