Gałązka: doskonały PR PO to mit

dodano: 
20.05.2013
komentarzy: 
0

Poparcie dla PO ciągle maleje. „Ten doskonały pijar PO to mit, bo ta partia nigdy nie była w tym dobra. Ewentualnie taką dobrą dla PO agencją pijarowską był PiS, który zawsze potrafił wstrzelić się w sytuację i odwracał uwagę od PO i Tuska” – ocenia Wiesław Gałązka, konsultant polityczny.

Rząd popełnia wiele błędów i strzela sobie samobójcze bramki. „Żałosne sytuacje w edukacji, służbie zdrowia, gdzie podejmuje się decyzje bez konsultacji ze środowiskiem, żałosna minister Mucha. Minister Nowak zachowuje się kompletnie nierozważnie, jakby nadal był modelem, a nie członkiem rządu” – ocenia ekspert. Stąd PO nie może pochwalić się żadnymi specjalistami, co jest „kompletną katastrofą wizerunkową”. Kolejnym słabym punktem partii jest również Paweł Graś, który nie spełnia swoich powinności i jest antyrzecznikiem.

Jakie powinno być następne posunięcie Tuska? „Powinien poważnie przetrzepać skórę swoim ministrom i część z nich wymienić. Tylko problem jest taki, jak w każdej partii, że trudno powiedzieć, że któraś z nich ma ławy fachowców”. Ponadto pomocne mogłoby się okazać wprowadzenie przez PO idei rządu technicznego, co otworzyłoby drogę do rządu politykom spoza Platformy. Zaś stwierdzenie Romana Giertycha, że sytuacja może się zmienić, jeśli Tusk ustąpi z funkcji premiera, to „retoryka, której nie brałbym na poważnie, bo jest niewiarygodna” – podsumowuje Wiesław Gałązka. (kg)

 

Źródło:

Polska Dziennik Łódzki, Ten rząd po prostu zapomniał, od czego jest, Marcin Darda, 18.05.2013
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin