Jolanta Turczynowicz-Kieryłło rezygnuje z funkcji szefowej sztabu Andrzeja Dudy

dodano: 
16.03.2020
komentarzy: 
0

14 marca 2020 roku Jolanta Turczynowicz-Kieryłło podała, że nie będzie już pełnić funkcji szefowej sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy – podaje rp.pl. O rezygnacji poinformowała za pośrednictwem Twittera. Czytamy, że powodem ma być jej stan zdrowia.

„Moi Drodzy, z uwagi na stan zdrowia nie będę pełnić już funkcji szefowej kampanii Prezydenta Andrzeja Dudy. Dziękuję Wam za wszystkie wspólne chwile na kampanijnej drodze. Myślę teraz o tym byśmy zwyciężyli jako naród...”* – pisze w mediach społecznościowych Turczynowicz-Kieryłło. Post opatrzyła tytułem piosenki „We are the world” nagranej charytatywnie w 1985 roku przez popularnych wokalistów, której celem było zebranie pieniędzy na pomoc głodującej Afryce.

tweet

Źródło: twitter.com/mecenasJTK

Rp.pl przekazuje, że według nieoficjalnych informacji dotychczasowe obowiązki szefowej sztabu przejmie Joachim Brudziński – europoseł z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.

Źródło przypomina, że wybór Turczynowicz-Kieryłło na szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy od dawna wzbudzał zaskoczenie, również wśród samych polityków PiS-u. „Doskonale w partii wiemy, co robić, gdy mamy zdolnego polityka i trzeba przećwiczyć go medialnie. Robimy go wiceministrem i najpierw wysyłamy do Telewizji Trwam, gdzie krzywdy mu nie zrobią. Potem idzie na polityczne sparingi do TVP, a w końcu TVN” – źródło cytuje wypowiedź jednego z nich, której udzielił Rzeczpospolitej. Polityk miał przyznać także, że Jolanta Turczynowicz-Kieryłło takiego przeszkolenia nie przeszła i „będzie zaliczać wpadkę za wpadką”.

Czytamy, że kontrowersje wzbudzały także jej późniejsze działania – media zarzucały jej m.in. próbę cenzurowania ich po tym, jak jej kancelaria adwokacka wysłała sześć wniosków o usunięcie z Gazety Wyborczej i „Newsweeka" artykułów o związkach NBP z KNF.

Czytaj więcej: Afera KNF przyczyną kryzysu zaufania do branży finansowej?

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris” opublikowało z kolei na Twitterze list otwarty do prasy w sprawie Turczynowicz-Kieryłło, w którym apelowało do mediów, aby te nie nazywały jej „mecenasem”. Problemem miały być artykuły o rzekomym pogryzieniu mieszkańca Milanówka przez szefową sztabu obecnego prezydenta.

PRoto.pl próbowało skontaktować się z rzecznikiem sztabu Adamem Bielanem w celu potwierdzenia informacji. Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. (ak)

* Pisownia cytatów oryginalna

Zdjęcie główne: By Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta RP [CC BY-SA 4.0] via Wikimedia Commons

Źródło:

rp.pl, Szefowa kampanii Dudy rezygnuje. „Z uwagi na stan zdrowia”, 14.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin