Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni biorą udział w #tetrischallenge

dodano: 
24.09.2019
komentarzy: 
0

#Tetrischallenge opanowuje media społecznościowe – informuje kobieta.onet.pl. W nowej akcji biorą udział policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, którzy chcą zwrócić uwagę na trudność wykonywanej przez siebie pracy.

Jak czytamy, nowe wyzwanie polega na zaprezentowaniu każdego elementu zawodowego wyposażenia i sfotografowaniu go z lotu ptaka. Przedmioty uwiecznione na zdjęciu w ten sposób przypominają grę Tetris. Źródło zaznacza, że akcja nie jest jedynie zabawą. Dzięki niej użytkownicy social mediów mogą zobaczyć, jak skomplikowana jest praca służb ratunkowych i porządkowych, m.in. na podstawie dużej liczby elementów ekwipunku, z jakiego muszą korzystać, aby móc uratować życie.

Źródło: instagram.com/guardian

Wyzwanie zapoczątkował jeden z komisariatów policji w Szwajcarii, który chciał wykorzystać zdjęcie w celach promocyjnych – czytamy dalej. Akcja szybko zaczęła stawać się popularna – w ciągu paru dni na Instagramie pojawiło się ponad pięć tysięcy postów z hashtagiem #tetrischallenge. W Polsce udział w zabawie na Facebooku wzięły m.in. zespoły z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy czy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

(ak)

Zdjęcie główne: instagram.com/guardian

Źródło:

kobieta.onet.pl, Ratownicy medyczni przyjmują wyzwanie #tetrischallenge. Pokazują sprzęt ratujący życie, Aleksandra Lipiec, 23.09.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin