Poseł PiS z zakazem wypowiadania się w mediach po poście o „płonącej pedalskiej tęczy”

dodano: 
15.11.2013
komentarzy: 
2

„Płonie pedalska tęcza” – stwierdził 11 listopada na Facebooku poseł PiS Bartosz Kownacki. Jak informuje Gazeta Wyborcza, w odpowiedzi dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) nazwał go „kretynem”, a rzecznik partii Adam Hofman zabronił występu w telewizji.

Kownacki został zaproszony do programu „Tak czy nie” w Polsacie. Zamiast niego Hofman zaproponował innego polityka, co nie spodobało się stacji. „Szanowni politycy PiS-u, i konkretnie, panie rzeczniku Hofman, nie jest Pan wydawcą programu »Tak Czy Nie« ani jego producentem. To nie Pan ustala listę gości do naszego programu. (...) To my decydujemy o tym, jakie poruszamy tematy i kogo zapraszamy, a dana osoba - czy takie zaproszenie przyjmuje” – napisał Polsat News w oświadczeniu. Hofman jednak nie zmienił decyzji. Jego zdaniem byłoby „głupotą”, żeby „media prowadziły politykę medialną partii”.

Również w Polsacie wystąpił dyrektor IAM Paweł Potoroczyn. Za wypowiedź o „pedalskiej tęczy” nazwał posła Kownackiego „kretynem”. „Pewnie należało wymamrotać jakieś eufemizmy pod nosem, typu »homofob«, »nieuk«. Media, elita polityczna, władza publiczna, kościoły - wszyscy mamroczą pod nosem eufemizmy. Mnie puściły nerwy” – tłumaczył później Potoroczyn. Dodał również, że słowa posła PiS „rujnują kilka, jeśli nie kilkanaście lat pracy kilkudziesięciu osób i straszne ilości pieniędzy podatników”. „Myśmy starali się dać Polsce oblicze. A to oblicze wygląda dziś jak »płonąca pedalska tęcza«” - stwierdził Potoroczyn. (ks)

Źródło:

Wyborcza.pl, Reakcje na wypowiedź posła PiS o "pedalskiej tęczy" - kretyn, nieuk i zakaz występowania w mediach, gaw, 14.11.2013
komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
18.11.2013
7:29:20
Szanowne Media ...
(18.11.2013 7:29:20)
My nie jesteśmy wydawcami i nie decydujemy o zaproszonych gościach, a Wy nie decydujecie dla odmiany o tym, kto od nas wypowiada się na Waszych łamach. Proste? Pat? Trudno, skoro od tzw. "władzy" Wam się w głowach (i nie tylko) poprzewracało... Siła nowych mediów rośnie, możemy budować i skutecznie wykorzystywać własne, więc przyjdzie jeszcze koza do woza. Amen.
15.11.2013
13:15:27
Jasio
(15.11.2013 13:15:27)
Szkoda, że nie opublikowano szerszych fragmentów korespondencji między p. Hofmanem, a Polsat Newsem. W tej chwili wygląda na to, że Polsat zamierzał wsadzić PiS na "minę Kownackiego" i teraz puszczają im nerwy, bo nie wyszło. W końcu propozycja zmiany osoby występującej z ramienia organizacji nie jest niczym nietypowym. Tym bardziej, że nawet. jeżeli poseł Kownacki wypowiadałby się tylko jako poseł Kownacki, to jego wypowiedzi - zwłaszcza te kontrowersyjne - i tak poszłyby na konto PiS.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin