Producent kosmetyków Dior i Givenchy zawiesza produkcję zapachów, żeby tworzyć płyn do dezynfekcji

dodano: 
17.03.2020
komentarzy: 
0

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), do którego należą marki takie jak Louis Vuitton, Givenchy czy Fendi, wstrzymał produkcję swoich perfum. Zamiast nich francuska firma będzie produkować żel antybakteryjny – informuje cnbc.com. W ten sposób producent zapachów marek takich jak Dior i Kenzo chce pomóc swojemu krajowi walczyć z epidemią koronawirusa.

Jak czytamy, wytworzone przez firmę środki do dezynfekcji będą za darmo dostarczane do francuskiej administracji oraz Assistance Publique-Hôpitaux de Paris – największego systemu szpitalnego w Europie. Portal news.sky.com dodaje, że w tym tygodniu LVMH wyprodukuje 12 ton żelu antybakteryjnego, które przekaże 39 publicznym szpitalom w Paryżu. „Dzięki tej inicjatywie LVMH zamierza pomóc w zmniejszeniu ryzyka niedoboru produktu we Francji i umożliwić większej liczbie osób dalsze podejmowanie właściwych działań, które chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusa” – pisze w oświadczeniu firma, cytowana przez źródło. Koncern zaznaczył również, że będzie prowadzić tego typu działania tak długo, jak będzie to koniecznie, i pozostanie w kontakcie z francuskimi organami odpowiadającymi za zdrowie.

Cnbc.com przypomina, że na świecie stwierdzono już ponad 150 tys. przypadków zachorowań na koronawirusa. W wyniku choroby zmarło prawie sześć tysięcy osób. (ak)

Zdjęcie główne: By soomness from United States – La Collection Privée Christian Dior [CC BY 2.0] via Wikimedia Commons

Źródło:

cnbc.com, LVMH will use its perfume and cosmetics factories to manufacture free hand sanitizer for France, Emma Newburger, 15.03.2020/ news.sky.com, Coronavirus: Louis Vuitton owner to make hand sanitiser for hospitals, Lucia Binding, 16.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin