TikTok uruchamia portal edukacyjny #LearnOnTikTok

dodano: 
01.06.2020
komentarzy: 
0

TikTok wraz ze specjalistami z różnych dziedzin uruchamia platformę #LearnOnTikTok – czytamy na newsroom.tiktok.com. Ma to związek ze wzrostem liczby filmów informacyjnych, instruktażowych i motywacyjnych na platformie w czasie pandemii koronawirusa i społecznej izolacji – tłumaczy serwis.  

Serwis informuje, że niedawno ogłosił utworzenie 50-milionowego funduszu kreatywnego uczenia się, który jest częścią 250-milionowego zobowiązania do dbania o użytkowników TikToka w czasie kryzysu. #LearnOnTikTok wspiera nauczycieli, specjalistów, a także organizacje non-profit, które chcą dołączyć do społeczności platformy przez publikowanie treści edukacyjnych. Materiały są przeznaczone dla uczniów i nie tylko.

Dalej czytamy, że TikTok współpracował przy tworzeniu portalu z ponad 800 osobami publicznymi, wydawcami medialnymi, instytucjami edukacyjnymi oraz ekspertami, którzy zostali dotknięci skutkami globalnej pandemii.

TikTok tłumaczy, że na platformie pojawiają się treści obejmujące wiele dziedzin, jak np. historie sukni ślubnych, lekcje układania kwiatów, dbanie o higienę, sport w domu, czytanie prozy czy porady kulinarne. Materiały będą też dotyczyć eksperymentów naukowych lub porad motywacyjnych.

Źródło podaje również, że dzięki takiej opcji treści w kreatywny sposób zachęcają do poznawania nowych rzeczy i inspirują użytkowników do poszerzania zainteresowań w zabawny sposób. (kd)

Źródło:

newsroom.tiktok.com, Investing to help our community #LearnOnTikTok, 28.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin