Tomasz Matynia nowym dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu

dodano: 
07.11.2018
komentarzy: 
0

W listopadzie 2018 roku Tomasz Matynia objął stanowisko dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Zastąpił Piotra Matczuka, który poprzednio pełnił tę funkcję.

Matynia ostatnio przez niemal rok związany był z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, gdzie od maja był zastępcą dyrektora Departamentu Studiów Strategicznych, a poprzednio koordynatorem badań i analiz społecznych. Od marca 2018 roku jest także członkiem rady Centrum Badań Opinii Społecznej jako przedstawiciel premiera Mateusza Morawieckiego.

Wcześniej, od listopada 2015 roku do stycznia 2018, był dyrektorem Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywał też m.in. jako Public Relations Director w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, redaktor w Fundacji Polska Europa czy senator Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2013-2015 prowadził również własną firmę szkoleniowo-doradczą 3Marketing.

Matynia jest doktorantem nauk politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz politologii studiował również dziennikarstwo i medioznawstwo ze specjalizacją public relations i marketing medialny. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin