Twitter chce dać użytkownikom większą kontrolę nad treściami, które widzą w aplikacji

dodano: 
12.01.2022
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad rozwiązaniami, dzięki którym użytkownicy zyskają większą kontrolę nad treściami, które widzą w aplikacji – pisze socialmediatoday.com. Ma temu służyć rozszerzenie działania narzędzi do blokowania słów kluczowych i wyciszania. Jak czytamy, od teraz mają one działać też poza główną osią czasu.

Aktualizacja, nad którą pracuje Twitter, ma sprawić, że wprowadzone słowa kluczowe lub wyciszenia zostaną zastosowane do wszystkich elementów aplikacji – opisuje źródło. Czytamy, że zmiana obejmie m.in. wydarzenia – teraz te publikowane z zablokowanych lub wyciszonych kont nie będą widoczne w karcie Eksploruj, na bocznym pasku „Co się dzieje” i w wiadomościach e-mail.

Źródło wskazuje, że obecne ograniczenia w narzędziach do blokowania na Twitterze wywołują frustrację użytkowników, bo posty, których nie chcą oni oglądać, nadal się pojawiają – mimo zablokowania. Problemem jest głównie to, że wyciszanie i blokowanie nie dotyczy wszystkich elementów serwisu.

Czytamy, że Twitter zaczyna aktualizację od wydarzeń, ale rozszerzy ją m.in. na zakładki Eksploruj czy Spaces.

Źródło ocenia, że to dobry krok Twittera, szczególnie biorąc pod uwagę wpływ, jaki oglądanie niechcianych publikacji może mieć na zdrowie psychiczne. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Looks to Extend its Keyword Blocking and Mute Options to More Elements, 11.01.2022
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin