Walka wyborców na kpinę w sieci

dodano: 
03.10.2011
komentarzy: 
0

„Buńczuczny prezes PiS”, „obłąkany” Donald Tusk z wąsikiem a’la Adolf Hitler obmyślający plan zniszczenia PiS i Ryszard Kalisz ostentacyjnie palący papierosa na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii – to internetowa przeciwwaga dla wypacykowanych wizerunków polityków.

Podczas gdy oficjalna kampania wyborcza trwa w najlepsze, w sieci ścierają się nie kandydaci, ale ich zwolennicy. Bronią, jak podaje Polska Metropolia Warszawska, jest kpina. „Wypudrowani pretendenci do Sejmu i Senatu w oficjalnych spotach to jedno, ale ich satyryczne portrety wrzucane na YouTube przez internautów  to już zupełnie inna bajka” – czytamy w dzienniku. Amatorskich filmików obśmiewających kandydujących polityków i wytykających ich potknięcia jest wiele.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się krótki cykl zatytułowany „Oni będą nami rządzić”. W rolach głównych: prezes PiS i jego przyszli ministrowie. Mamy zatem „gapiącą się bezmyślnie w kamerę” Annę Fotygę, „bełkoczącą poalkoholowo” Elżbietę Kruk, „próbującego niezdarnie założyć palto” Ludwika Dorna i Macieja Wąsika „tłumaczącego coś bez ładu i składu”. W „produkcji” poświęconej PSL prym wiedzie Adam Hofman ze swoją ostatnią złotą myślą o „zdziczałych chłopach”. Mocno z nim rywalizuje Antoni Macierewicz „z demonicznym błyskiem w oku”, wykładający „spiskową prawdę o Smoleńsku”. Popularny jest też „Tuskobus” z premierem i dziurami w polskich drogach w tle oraz „Misterny plan”, porównujący Tuska do Hitlera. Karierę w sieci robi też „Ruch Zaparcia Palikota” z dowcipami o wibratorach, gejach i narkotykach. Nie gorszy pozostaje filmik „Ryszard Kalisz zrobił obciach Polakom w Londynie”. Poseł Lewicy demonstracyjnie odpalając papierosa, rzekł do zwracającego mu uwagę rodaka: „Ja dla Zjednoczonego Królestwa zrobiłem tyle, że możesz mi…”. „Tego nie znajdziemy w oficjalnych, radosnych spotach” – zapewnia autor materiału, Lucjan Strzyga. (es)

Źródło:

Polska Metropolia Warszawska, Kandydaci na Wiejską i czarny PR, Lucjan Strzyga, str.8, 3.10.2011
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin