Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Poczta Polska walczy z InPostem. Chodzi o zastrzeżenie nazwy „pocztomat”. w marcu 2024 roku poczta polska ponownie złożyła wniosek do urzędu patentowego o zastrzeżenie nazwy „pocztomat” – informuje bankier.pl. jak zauważa źródło, termin jest bardzo podobny do określenia „paczkomat”, które należy do firmy inpost. jak czytamy, w przeszłości narodowy operator bezskutecznie starał się o rezerwację logo i nazwy „pocztomat”. dążenia poczty spotkały się wówczas ze sprzeciwem rafała brzoski, założyciela i prezesa inpostu. aktualnie automaty paczkowe poczty polskiej noszą nazwę pocztex automat. bankier.pl odwołuje się do słów moniki chrobak, rzeczniczki urzędu patentowego rp, która podkreśla w rozmowie z „rzeczpospolitą”, że warunkiem zastrzeżenia danego znaku słowno-graficznego jest przychylna opinia eksperta. oznaczenie musi również znaleźć się w biuletynie urzędu patentowego. wymogiem jego rezerwacji jest brak sprzeciwu innych firm wobec zgłoszenia udzielenia prawa ochronnego. jak czytamy, „pocztomat” został już opublikowany w biuletynie urzędu patentowego. firmy posiadające podobny znak mogą zatem składać wnioski wyrażające niezgodę na rezerwację określenia do 25 czerwca 2024 roku. (an).
W marcu 2024 roku Poczta Polska ponownie złożyła wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazwy „pocztomat” – informuje bankier.pl. Jak zauważa źródło, termin jest bardzo podobny do określenia „paczkomat”, które należy do firmy InPost.
Jak czytamy, w przeszłości narodowy operator bezskutecznie starał się o rezerwację logo i nazwy „pocztomat”. Dążenia Poczty spotkały się wówczas ze sprzeciwem Rafała Brzoski, założyciela i prezesa InPostu. Aktualnie automaty paczkowe Poczty Polskiej noszą nazwę Pocztex Automat.
Bankier.pl odwołuje się do słów Moniki Chrobak, rzeczniczki Urzędu Patentowego RP, która podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że warunkiem zastrzeżenia danego znaku słowno-graficznego jest przychylna opinia eksperta. Oznaczenie musi również znaleźć się w Biuletynie Urzędu Patentowego. Wymogiem jego rezerwacji jest brak sprzeciwu innych firm wobec zgłoszenia udzielenia prawa ochronnego.
Jak czytamy, „pocztomat” został już opublikowany w Biuletynie Urzędu Patentowego. Firmy posiadające podobny znak mogą zatem składać wnioski wyrażające niezgodę na rezerwację określenia do 25 czerwca 2024 roku. (an)