6. Targi CSR już 17 listopada w Warszawie

dodano: 
03.11.2016
komentarzy: 
0

Największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi – Targi CSR – odbędzie się 17 listopada 2016 roku w  Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznych Targów będzie edukacyjna działalność biznesu, a organizatorem, niezmiennie od 12 lat, jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku wystawcy i zwiedzający spotkają się w galerii stadionu PGE Narodowego (strona wydarzenia; wstęp wolny).

Targi to szansa na poszerzenie wiedzy na temat CSR (ang. Corporate Social Responsibility, CSR), nawiązywanie kontaktów z praktykami i ekspertami CSR, możliwość współpracy i rozpoczęcia dialogu między przedsiębiorstwami i ich otoczeniem oraz zapoznania się z ofertą usług związanych z tym obszarem.

„Raz na dwa lata zapraszamy firmy i ich interesariuszy do spotkania się w tym wyjątkowym miejscu, jakim są Targi CSR. To wydarzenie, które wychodzi dużo szerzej poza świat specjalistów ds. CSR, nie skupia się na definicji, ale praktycznej prezentacji i omówieniu tego, co biznes może zrobić pożytecznego dla mnie, mojego sąsiada, koleżanki z pracy. Pokazuje biznes, który staje się partnerem w rozwiązywaniu problemów społecznych i środowiskowych" – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które organizuje 6. Targi CSR.

Część wystawiennicza
Targi CSR dla uczestników i uczestniczek są bezpłatne oraz otwarte (nie obowiązuje rejestracja) na różne grupy odbiorców: przedstawicieli/ki firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań z zakresu CSR, przedstawicieli/ki administracji publicznej, dziennikarzy, konsumentów, studentów, studentki, przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane tematem edukacji podejmowanej przez biznes oraz wszystkich, którym bliska jest odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.
Na Targach swoje stanowiska będzie miało około 60 wystawców, w głównej mierze firm, które na co dzień wdrażają CSR w swoich firmach i postępują zgodnie z jego zasadami. Uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać z praktykami CSR czy nawet włączyć się w poszczególne projekty realizowane i prezentowane przez firmy.

Część konferencyjna
Organizatorzy przewidują różnorodne formy prezentacji zagadnień z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: część konferencyjna, wywiady/rozmowy na scenie, launch publikacji poświęconej strategii CSR i oczywiście stoiska targowe. Targi CSR będą także transmitowane online i obecne w mediach społecznościowych pod hashtagiem #TargiCSR.

Program części konferencyjnej
9:30 – 10:30
ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju – panel dyskusyjny (organizator: PKN ORLEN)
11:00 – 12:30
Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy – panel dyskusyjny i ogłoszenie Listy najbardziej znaczących inicjatyw edukacyjnych biznesu  (organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu)
13:00 – 14:00
Ekologia w zakupach. Polski konsument – edukować…., czy czekać na samoistne zmiany? Jak robią to firmy w Polsce? – panel dyskusyjny (organizator: IKEA)
14:15 – 15:15
Wspierać, czy karać? – czyli o podejściu do wrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw – Debata oksfordzka (organizator: Polpharma)

 

Więcej informacji o wydarzeniu:
Strona internetowa wraz z aktualną listą wystawców
Aktualne informacje o 6. Targach CSR na Facebooku
Informacje o Liście działań edukacyjnych biznes
Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin