.

 

Tylko 8 proc. pracowników hybrydowych chce pracować wyłącznie z biura – informuje Pracuj.pl

dodano: 
21.02.2023
komentarzy: 
0

Coraz więcej pracowników deklaruje pracę stacjonarną – wynika z badania portalu Pracuj.pl na temat różnych modeli pracy.

28 proc. badanych zadeklarowało, że pracuje zdalnie lub hybrydowo. To o sześć punktów procentowych mniej w porównaniu do pierwszego kwartału 2022 roku – komentują twórcy badania. Czwarty kwartał 2021 roku wskazywał, że zdalnie lub hybrydowo pracuje 35 proc. badanych, widać więc, że popularność tego trybu pracy jest już mniejsza. 

Badanie pokazuje również, że 30 proc. respondentów chciałoby pojawiać się w firmie dwa do trzech razy miesięcznie. Jedynie 8 proc. badanych, którzy pracują zdalnie bądź hybrydowo, chciałoby wykonywać swoje zadania wyłącznie z biura.

Jak przypomina Pracuj.pl, 7 kwietnia 2023 roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej. Od tego momentu praca zdalna będzie mogła być ustalona w momencie zawarcia umowy. 

 

Jeśli chodzi o dzień, w którym pracownicy chcieliby pracować z biura, to 43 proc. badanych deklaruje poniedziałek. Najmniej popularnym dniem pracy stacjonarnej jest zaś piątek.

 

„Widzimy, że praca wyłącznie zdalna może być zarówno magnesem na kandydatów, jak i odstraszać od aplikowania do firmy. Blisko co czwarty badany wskazuje, że będzie mniej skłonny aplikować na ofertę pracy do firmy, która pracuje wyłącznie zdalnie. Jednocześnie jednak to wciąż brak pracy zdalnej lub hybrydowej jest bardziej kontrowersyjny. Aż ponad 4 na 10 kandydatów mniej chętnie zaaplikuje na ofertę pracy stacjonarnej. Widać, że na rynku pracy mamy obecnie do czynienia z dwoma skrajnymi podejściami. Najlepszym rozwiązaniem zdaje się być dziś elastyczne podejście do form zatrudnienia i tworzenie środowisk pracy, które sprzyjają współpracy zarówno z biura, jak i w ramach wirtualnych zespołów” – komentuje Agata Grzejda, ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej w Grupie Pracuj.

 

(zd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin