.

 

YouTube aktualizuje ostrzeżenia o naruszeniach

dodano: 
30.08.2023
komentarzy: 
0

W sierpniu 2023 roku YouTube poinformował na swoim blogu o aktualizacji funkcji ostrzeżeń w wytycznych dla społeczności. Twórcy będą mieli szansę na usunięcie komunikatu przez udział w szkoleniu edukacyjnym. 

YouTube zaczął przyznawać jednorazowe ostrzeżenie za pierwsze złamanie zasad już w 2019 roku, co dawało twórcom możliwość sprawdzenia, gdzie popełnili błąd. Jednak zgodnie z ich prośbami, platforma postanowiła dać użytkownikom jeszcze więcej środków, dzięki którym będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób dochodzi do naruszania wytycznych dla społeczności. 

Po otrzymaniu ostrzeżenia twórca będzie miał możliwość wzięcia udziału w szkoleniu edukacyjnym. Każde z nich jest zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik mógł lepiej poznać treści, które naruszają postanowienia platformy. Ukończenie takiego kursu spowoduje usunięcie komunikatu z kanału, jeśli twórca nie naruszy tych samych zasad przez 90 dni. Kiedy granica zostanie jednak znowu przekroczona przed upływem 90 dni, film zostanie usunięty, a kanał otrzyma ostrzeżenie. Jeśli użytkownik naruszy te same zasady po upływie 90 dni, otrzyma komunikat, a treść zostanie skasowana. W tym przypadku ponownie pojawi się możliwość uczestniczenia w szkoleniu. 

Zmieniła się także liczba wydawanych ostrzeżeń. Po nowej aktualizacji twórcy będą otrzymywać indywidualne komunikaty w zależności od konkretnego postanowienia platformy, które naruszyli. 

Ponadto, YouTube zapewnia, że użytkownicy, którzy zbiorą trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni, nadal będą podlegać usunięciu z platformy. (ao)

Źródło:

blog.youtube.com, An update to Community Guidelines warnings, 29.08.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin