.

Amerykański magazyn wstrzymuje możliwość wysyłania tekstów

dodano: 
27.02.2023
komentarzy: 
0

„Clarkesworld”, magazyn na temat literatury fantastycznej, założony przez Neila Clarke'a w 2006 roku, pod koniec lutego 2023 roku zawiesił możliwość przesyłania tekstów do redakcji – informuje booklips.pl.

Powodem jest wyraźny wzrost ilości zgłoszeń z opowiadaniami, które zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję – kontynuuje źródło.

Jak czytamy, Neil Clarke nie chciał ujawnić, jak rozpoznaje, która historia nie została napisana samodzielnie, a która wygenerowana.

„Istnieje kilka bardzo oczywistych wzorców i nie mam zamiaru pomagać tym ludziom w zmniejszaniu prawdopodobieństwa złapania” – tłumaczy Clarke.

Według statystyk do 20 lutego 2023 roku odrzucono ponad 500 opowiadań, które były napisane przez sztuczną inteligencję. Dla porównania, w 2020 roku odrzucano miesięcznie 10-20 takich utworów – czytamy.

Źródło: neil-clarke.com

Przyjmowanie zgłoszeń magazyn „Clarkesworld” uruchomi ponownie dopiero gdy redakcja nie znajdzie metody na wykrywanie tego typu oszustw. (zd)

Źródło:

booklips.pl, Magazyn fantastyczny z USA przestaje przyjmować opowiadania do publikacji. Coraz więcej osób przesyła teksty pisane przez sztuczną inteligencję, 22.02.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin