.

Barcelona zbyt tłoczna dla turystów?

dodano: 
13.06.2023
komentarzy: 
0

Nie tylko mieszkańcy Barcelony, lecz także turyści odwiedzający miasto uważają, że jest w nim zbyt wielu podróżnych – opisuje rp.pl, powołując się na hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur.

Jak czytamy, badanie przeprowadzone przez kataloński Uniwersytet Rovira i Virgili na grupie ponad 4 tys. podróżnych wykazało, że 53 proc. turystów, którzy przypływają do Barcelony na pokładach statków wycieczkowych, jest zdania, że miasto jest przepełnione turystami.

Źródło podaje, że badacze wzięli pod uwagę zarówno opinie osób nocujących w Barcelonie, jak i odwiedzających jednodniowych oraz przypadkowych gości i pasażerów rejsów wycieczkowych. Czytamy, że w ramach analizy wyposażono ich w urządzenie do geolokalizacji, żeby śledzić ich ruch w mieście w ciągu pięciu godzin (tyle średnio tam spędzali).

Jak dalej czytamy, ludzie spędzają czas głównie w centralnych i najważniejszych częściach miasta,  co  negatywnie wpływa na swobodę poruszania się oraz jakość życia, a turyści świadomie decydują się nie odwiedzać niektórych miejsc w obawie przed tłumami. (mb)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Turyści uważają, że w Barcelonie jest za dużo… turystów, Marzena German, 13.06.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin