.

Beyonce przeprasza fanów po premierze nowego albumu

dodano: 
02.08.2022
komentarzy: 
0

29 lipca 2022 roku miała miejsce premiera płyty Beyonce „Renaissance”. Nowy album piosenkarki wzbudził już kontrowersje – pisze muzyka.interia.pl.

Jak czytamy, wywołał on dyskusję wśród osób z niepełnosprawnościami, ponieważ artystka w piosence Heated użyła słowa „spaz”.

Źródło zauważa, że chodzi o slangowe słowo, które oznacza kogoś, kto stracił nad sobą kontrolę. W ujęciu medycznym jednak spastyczność to napięcie mięśni, które w znacznym stopniu utrudnia, a wręcz ogranicza sprawność ruchową chorego i może być wynikiem nowotworów mózgu, porażenia mózgowego lub stwardnienia rozsianego – czytamy.

Serwis przywołuje słowa Nikki Fox, dziennikarki BBC, która w swojej pracy zajmuje się tematyką dotyczącą osób z niepełnosprawnościami i sama porusza się na wózku inwalidzkim. W wywiadzie dla Fox powiedziała, że jest to rozczarowujące, że żadna osoba, która pracowała nad tekstem, nie zwróciła uwagi na kontrowersyjny fragment utworu.

Rzeczniczka Beyonce wystosowała przeprosiny, a także zapewniła, że tekst piosenki zostanie zmieniony – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

muzyka.interia.pl, Beyonce obraziła fanów? Gwiazda wystosowała przeprosiny, 02.08.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin