.

 

Cele Zrównoważonego Rozwoju, zarządzanie różnorodnością i działania firm w czasie pandemii – cykl webinarów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu za nami

dodano: 
28.06.2021
komentarzy: 
0

W ramach tegorocznej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbyły się otwarte webinary poświęcone Celom Zrównoważonego Rozwoju, zarządzaniu różnorodnością oraz działaniom podejmowanym przez firmy w czasie pandemii.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowany do studentów i studentek, pozwalający na zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z CSR i zrównoważonym rozwojem.

Pierwszy webinar odbył się 10 czerwca 2021 roku. Podczas spotkania eksperci ERGO Hestii: Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, oraz Dominika Kaliska, główny koordynator ds. wsparcia pracownika w COVID, opowiedzieli o tym, jak w pandemicznej rzeczywistości firmy podchodzą do realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

W czasie drugiego webinaru – 15 czerwca – Patrycja Kamionek, menedżerka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, edukowała studentów i studentki z zakresu budowania włączających miejsc pracy: przybliżyła kluczowe wyzwania społeczne i gospodarcze, na które odpowiedzią jest strategiczne zarządzanie różnorodnością.

Trzeci webinar, który odbył się 17 czerwca, poświęcony był Celom Zrównoważonego Rozwoju. Agnieszka Michalik, ekspertka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas, zaprezentowała studentom i studentkom działania prowadzone przez bank na rzecz realizacji Agendy 2030, zawierającej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Studenci i studentki mogli dowiedzieć się, jak instytucja finansowa zarządza swoim wpływem na otoczenie i jak realizuje strategię CSR i zrównoważonego rozwoju.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniach online, mogą odsłuchać nagrania:

1. „CSR w obliczu pandemii. Działania podejmowane przez firmy z zakresu zrównoważonego rozwoju w wyjątkowym czasie” Zobacz webinar>> 

2. „Co wiesz o zarządzaniu różnorodnością?” Zobacz webinar>>

3. „Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii i działaniach firmy”. Zobacz webinar>> 

„Pandemia rzuciła nam wyzwania, z którymi wcześniej się nie mierzyliśmy. Najważniejsze było odnalezienie się z naszymi dotychczasowymi działaniami w nowej rzeczywistości. Pandemia odcisnęła wpływ niemal na każdym naszym działaniu z zakresu zrównoważonego rozwoju. Co ciekawe, nie mówimy tu tylko o wpływie negatywnym. Popularność niektórych programów znacznie w tym czasie wzrosła” – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii.

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzeń.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin