.

 

Coca-Cola nie zamierza rezygnować z plastikowych butelek. Tłumaczy się upodobaniami konsumentów

dodano: 
27.01.2020
komentarzy: 
0

Coca-Cola nie ma zamiaru rezygnować z plastikowych butelek – podaje rp.pl. Jak czytamy, do firmy nie przemawiają argumenty o kryzysie ekologicznym i potrzeba większej dbałości o środowisko. Ważniejsze mają być dla niej upodobania konsumentów.

O decyzji koncernu poinformowała wicedyrektor, Bea Perez, podczas forum gospodarczego w Davos. „Nie zrezygnujemy z plastikowych butelek. Klienci je lubią, bo są lekkie, wygodne i da się je zakręcić” – mówiła Perez cytowana przez źródło. Jak czytamy, wicedyrektor dodała również, że korzystanie tylko z opakowań szklanych i aluminiowych doprowadziłoby do zwiększenia śladu węglowego firmy.

Źródło przytacza wyniki audytu przeprowadzonego przez fundację Break Free, z których wynika, że Coca-Cola jest światowym liderem w produkcji plastiku. Oznacza to, że koncern tworzy około trzech milionów ton plastiku rocznie i około 200 tys. butelek na minutę – podaje rp.pl, powołując się na BBC.

Firma obiecała jednak, że do 2030 roku będzie recyklingować tak dużo plastiku, jak to tylko możliwe – czytamy dalej. Oznacza to, że ponownie wykorzystane będzie co najmniej 50 proc. materiałów. Źródło zaznacza także, że Coca-Cola wspiera organizacje pozarządowe, które zbierają plastikowe odpady na całym świecie. (ak)

Źródło:

rp.pl, Coca-Cola nie zrezygnuje z plastiku. "Klienci lubią te butelki", Ada Michalak, 24.01.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin