CR Navigator. Kierunek: innowacje społeczne, czyli nowe otwarcie w odpowiedzialności społecznej

dodano: 
07.11.2013
komentarzy: 
0

Czym byłby dzisiejszy świat, gdyby nie innowacyjność? Wszechobecne innowacje odgrywają coraz większą rolę w życiu współczesnego człowieka i to w innowacyjności gros firm, instytucji i administracji państwowych dostrzega możliwość budowania realnych przewag konkurencyjnych, nie tylko w kontekście poszczególnych przedsiębiorstw czy branż, ale całych gospodarek. Coraz częściej potencjał innowacyjności wykorzystywany jest również w działaniach społecznych.

„Nowe spojrzenie biznesu na współpracę, szukanie wartości dodanej dzięki angażowaniu różnych grup interesariuszy jest istotną zmianą, która wspiera innowacje społecznie. Dialog społeczny, otwierający nowe perspektywy przed jego uczestnikami, prowadzący do porozumienia często diametralnie różnych stron jest bardzo pomocnym narzędziem w tym procesie. W efekcie pojawiają się wspólnie wypracowane rozwiązania poprawiające jakość życia, odpowiadające na  problemy społeczne” – powiedziała Marzena Strzelczak, pełnomocnik zarządu ds. strategii CSR, PGNiG.

Zagadnienia związane z tematem innowacyjności społecznej będą przedmiotem dwudniowej konferencji „Innowacje społeczne. Nowe otwarcie”, która w dniach 28-29 listopada odbędzie w Warszawie. Celem wydarzenia jest pokazanie siły tkwiącej w innowacyjności społecznej, jej wielowymiarowości, a przede wszystkim korzyści jakie inwestowanie w innowacje społeczne daje biznesowi i pozostałym sektorom.

Organizatorzy wydarzenia razem z zaproszonymi gośćmi chcą zastanowić się nad przyszłością odpowiedzialności biznesu i tzw. nowym otwarciem tej dziedziny, w którym kluczową rolę będą odgrywały innowacje społeczne i inkluzywność biznesu. Do udziału w konferencji w roli prelegentów zaproszeni zostali eksperci w dziedzinie innowacyjności społecznej w Europie m.in.: Kuba Wygnański z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Gorka Espiau współpracujący z Social Innovation Exchange, miastem Bilabo i organizacją ALC oraz Vincenzo Di Maria reprezentujący organizację commonground i sieć HUB Syrakuzy. Podczas wydarzenia prelegenci zaprezentują najlepsze praktyki w dziedzinie innowacji społecznych, w czasie warsztatów podpowiedzą jak tworzyć innowacje, gdzie szukać pomysłów i inspiracji, jak definiować korzyści biznesowe i społeczne, jak tworzyć stabilne partnerstwa, a także jak dzięki inwestycjom w innowacje społeczne zbudować istotną przewagę konkurencyjną.

„Innowacje społeczne to pojęcia coraz częściej odmieniane przez wszystkie przypadki. Wielu upatruje w nich realną szansę na poprawę jakości życia społeczności, niewielu wie jak tę realną szansę przekuć na działanie, które przyniesie długotrwałe efekty. Zaproszeni przez nas prelegenci to ludzie, którzy żyją innowacjami społecznymi, którzy pracują w tym obszarze zarówno na poziomie idei, jak i na poziomie praktyki. To ludzie, którzy współtworzyli innowacje, wdrażali je i byli świadkami ich efektów. Widzieli co się sprawdza, co kuleje, jakie są kluczowe bariery zarówno na etapie projektowania innowacji, jak i na etapie ich wdrażania i co może przynieść największe korzyści” – mówi Paweł Niziński, wydawca magazynu „CR Navigator”, CEO Goodbrand CEE.

Wydarzenie obejmie dwa dni, podczas których odbędą się: otwarta konferencja (28 listopada) oraz  warsztaty prowadzone przez prelegentów  konferencji z zakresu praktycznego zastosowania innowacji społecznych – odpowiadania na potrzeby w sposób społecznie, merytorycznie i ekonomicznie uzasadniony (29 listopada).

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia

Organizatorem wydarzenia jest magazyn CR Navigator oraz firma Goodbrand & Company Polska.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PGNiG. Partnerem wydarzenia jest firma Siemens.

Swojego wsparcia przy organizacji konferencji udziela również Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA.

Patroni medialni wydarzenia: PRoto.pl, audycja BIZON – biznes odpowiedzialny i nowoczesny, ekonomiaspoleczna.pl, kampaniespoleczne.pl.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin