Czy jedyną wartością w biznesie jest zysk?

dodano: 
03.09.2013
komentarzy: 
0

Znaczenie misji i wartości dla strategii przedsiębiorstwa oraz odpowiedzialność instytucji finansowych za budowanie zaufania publicznego – takie tematy zostaną poruszone na konferencji „Dlaczego nie możemy być nieodpowiedzialni?”. Zaś debatę członków zarządów największych instytucji finansowych poprowadzi Maciej Samcik z Gazety Wyborczej.

„Tematyka społecznej odpowiedzialności biznesu nie jest nowa. Ale trudno oprzeć się wrażeniu, że wciąż szukamy potwierdzenia, że szanowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu może uchronić nas przed kolejnymi kryzysami, czy też pozwolić nam na uzyskanie przewagi konkurencyjnej” – twierdzi Andrzej Roter, dyrektor generalny Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, współorganizator konferencji, która odbędzie się 17 października w Warszawie.

Konferencja jest przeznaczona przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za strategię, CSR i marketing, w tym public relations, głównie instytucji finansowych: banków, towarzystw ubezpieczeniowych, pośredników finansowych. Ale nie tylko.

Podczas konferencji poruszane będą takie zagadnienia, jak: znaczenie misji i wartości dla strategii przedsiębiorstwa czy odpowiedzialność instytucji finansowych za budowanie zaufania publicznego. Na konferencji odbędzie się debata z udziałem członków zarządów największych instytucji finansowych, banków i towarzystw ubezpieczeniowych, którą moderować będzie red. Maciej Samcik z Gazety Wyborczej, autor popularnego bloga „Subiektywnie o finansach”. Ponadto w trakcie konferencji głos zabiorą m.in.: Kamil Wyszkowski z Biura UNDP w Polsce (lokalne znaczenie Global Impact), Irena Pichola z PwC (Branża finansowa w Wizji 2050), Paweł Niziński z Goodbrand (Zaufanie, zaangażowanie i kapitał społeczny w budowaniu marek).

Konferencja „Dlaczego nie możemy być nieodpowiedzialni?”, której szczegółowy program znaleźć można na stronie www.nienieodpowiedzialni.pl odbywa się w ramach prowadzonej od lat, przez KPF, Towarzystwo Naukowe Prakseologii, Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Akademię Leona Koźmińskiego, Konferencji Prakseologiczno-Etycznej.

Partnerami konferencji „Dlaczego nie możemy być nieodpowiedzialni?” są Eurobank i Generali. Współorganizatorami są: Fundacja Będę Kim Zechcę i Katedra Teorii Zarządzania SGH. Patronat medialny nad konferencją objęły redakcje: PRoto.pl, Bankier.pl, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, THINKTANK oraz Stowarzyszenie Prasy Firmowej. (kg)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin