.

 

Onet: Zagraniczne media komentują oddzielne „debaty” kandydatów na prezydenta w Polsce

dodano: 
07.07.2020
komentarzy: 
0

6 lipca 2020 roku odbyły się „debaty” Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, kandydatów w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski. Zagraniczne media zainteresowały się stworzeniem osobnych spotkań polityków z dziennikarzami zamiast konfrontacji – czytamy na wiadomosci.onet.pl.

Źródło informuje, że o godzinie 20:30 rozpoczęła się „Arena prezydencka”, w której uczestniczyli Rafał Trzaskowski i dziennikarze z 20 redakcji, natomiast pół godziny później miała miejsce „debata” w Końskich, gdzie obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Dalej dowiadujemy się, że ta sytuacja zainteresowała zagraniczne media. „Nigdy wcześniej tego nie widziałam: tej nocy w Polsce będą dwie prezydenckie debaty. Jedna w Końskich z Andrzejem Dudą, druga w Lesznie z Rafałem Trzaskowskim. Nadal nie jestem pewna, jak można robić debatę tylko z jedną osobą” – źródło przytacza wpis Joanny Plucinskiej z agencji Reuters na Twitterze.

Źródło: twitter.com/joannaplucinska

„Polska przyjęła koncepcję polaryzacji politycznej XXI wieku i podniosła ją do najwyższego poziomu abstrakcji i absurdu: dwóch kandydatów, dwie debaty, jeden kandydat na każdą debatę” – komentuje z kolei Christian Davis, korespondent Guardiana w Warszawie – podaje wiadomosci.onet.pl.

Źródło: twitter.com/crsdavies

Czytamy też, że do sprawy odniosła się na Twitterze Zosia Wanat z Politico, która napisała: „jeśli nadal zastanawiasz się, jak głęboki jest podział polityczny w Polsce: dwóch kandydatów na prezydenta ma dziś dwie oddzielne debaty w dwóch różnych stacjach telewizyjnych, ponieważ nie mogli się zgodzić co do… cóż… czegokolwiek. I tak, wciąż nazywają te wydarzenia »debatami«”.

Źródło: twitter.com/zosiawanat

Dalej źródło tłumaczy, że redakcja Onetu zdecydowała się na zapisywanie słowa „debata” w cudzysłowie, ponieważ uważa je za „bezpośrednie spotkanie dwóch lub większej liczby kandydatów”, a poniedziałkowe wydarzenie takim nie było. (kd)

Źródło:

wiadomosci.onet.pl, Zagraniczne media o "debatach" kandydatów. "Abstrakcja i absurd", "polaryzacja polityczna", 6.07.2020, zdjęcie główne: youtube.com/Polskie Radio PiK, instagram.com/trzaskowskirafal
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin