Do 6 sierpnia przedłużono termin przesyłania zgłoszeń do Konkursu Raporty Społeczne

dodano: 
27.07.2018
komentarzy: 
0

Do 6 sierpnia 2018 roku przedłużono termin przesyłania zgłoszeń do 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. W ramach konkursu firmy i organizacje mogą zgłaszać przygotowane przez siebie raporty i sprawozdania niefinansowe.

Wszystkie projekty zostaną zamieszczone w Bibliotece Raportów Społecznych, która jest dostępna na stronie konkursu. Jak czytamy w informacji prasowej, jest to „baza publikacji zgłoszonych do wszystkich edycji Konkursu Raporty Społeczne. Stanowi źródło informacji o sposobach ujawniania przez organizacje informacji niefinansowych. Zamieszczone zostaną w niej także raporty i sprawozdania biorące udział w 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne. Na tej podstawie wyboru dokonają także internauci, którzy w dniach 17 sierpnia-17 września ocenią zgłoszone publikacje i wskażą laureata Nagrody internautów”.

W tegorocznej edycji konkursu wprowadzono dwie nowości. Jedną z nich jest przyznanie oddzielnej nagrody dla raportu zintegrowanego.

„Bardzo się cieszę, że w tym roku dodatkowo wyróżnimy raporty zintegrowane, bo to jeden z najbardziej zaawansowanych sposobów publikowania danych finansowych i niefinansowych łącznie. Raport zintegrowany pokazuje organizację z perspektywy różnych kapitałów – finansowego, intelektualnego, społecznego, środowiskowego. Przygotowanie dobrego raportu zintegrowanego wymaga zmiany myślenia – o oddziaływaniu naszej organizacji, jej wpływie, o tym, jaką wartość kreujemy, jako biznes. Warto doceniać firmy, które zdobywają się na taki wysiłek” – mówi Irena Pichola, partner, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej w Deloitte.

Drugą z nowości jest możliwości zgłaszania do konkursu sprawozdań na temat informacji niefinansowych przygotowanych zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy 2014/95/UE.

Publikacje można rejestrować do 6 sierpnia 2018 roku na stronie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

PRoto.pl jest patronem medialnym Konkursu Raporty Społeczne. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin