.

Egipt pozwoli na robienie zdjęć

dodano: 
22.07.2022
komentarzy: 
0

Chaled Al- Anani, minister turystyki i zabytków w Egipcie, zapowiedział zmianę w przepisach dotyczących robienia zdjęć zabytkom i ulicom miast. Ministerstwo Turystyki i Zabytków wydało komunikat: „Robienie zdjęć do celów prywatnych będzie dozwolone i bezpłatne, nie trzeba będzie uzyskiwać żadnych pozwoleń” – informuje sukces.rp.pl. 

Dotychczas robienie zdjęć w Egipcie wiązało się z koniecznością otrzymania pozwolenia od władz i zapłatą, a także konfiskatą sprzętu fotograficznego – przypomina źródło. 

Regulacja przepisów wiąże się jednak z paroma warunkami. Nadal nie będzie można fotografować dzieci, natomiast osobom dorosłym zdjęcie zostanie zrobione wyłącznie jeśli autor dostanie od nich pisemną zgodę na to. W dalszym ciągu również będzie trzeba uzyskać pozwolenie na fotografowanie bądź filmowanie na potrzeby komercyjne. Zakazane będą jednak zdjęcia, które w jakikolwiek sposób mogą zaszkodzić wizerunkowi Egiptu – czytamy. 

Jak stwierdza źródło, istnieją podejrzenia, że zmiana przepisów ma związek z nagłośnieniem przez youtubera, Will Sonbuchnera, sprawy z kwietnia 2022 roku. Vloger przebywał wówczas w Egipcie i kręcił film do swojego programu. Jego sprzęt został zabrany przez policję, on sam zaś został przesłuchany. Odcinek nagrał jednak telefonem komórkowym, którego nie skonfiskowano. Media informowały o sprawie, a Sonbuchner zatytułował odcinek „Nie przyjeżdżajcie tu! Koszmarny wyjazd do Egiptu. Policja nas zamknęła”. (zd)

Źródło:

sukces.rp.pl, „Wolno robić zdjęcia”: Egipt zmienia przepisy, które wpędzały turystów w kłopoty, 22.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin