.

 

Elon Musk znów wzbudził kontrowersje. Tym razem na przyjęciu premier Włoch

dodano: 
18.12.2023
komentarzy: 
0

Podczas przyjęcia premier Włoch, Elon Musk krytycznie wypowiedział się na temat zmian klimatycznych, migracji, tożsamości kulturowej, a także spadku dzietności we Włoszech – podaje money.pl. 

Elon Musk wziął udział w przyjęciu organizowanym przez Giorgię Meloni, premier Włoch, dla jej prawicowego ugrupowania Bracia Włosi – przekazuje źródło, powołując się na Bloomberg. Jak czytamy dalej, w trakcie spotkania powiedział, że w najbliższym czasie obawy w związku z globalnym ociepleniem są „przesadzone”. 

Z kolei w Dubaju miała miejsce konferencja ONZ COP28, podczas której podjęto decyzję o wycofaniu paliw kopalnych. Sułtan Ahmed al-Dżaber, przewodniczący konferencji ONZ, podkreślił, że rozwiązanie ma na celu zahamowanie globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopni Celsjusza i osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2050 roku – informuje źródło. 

Jak czytamy, podczas przyjęcia Musk skomentował również, że migracja nie zapobiegnie zmniejszaniu się poziomu zaludnienia we Włoszech. Podkreślił także, że „ważne jest, aby mieć dzieci, bo bez nich nie będzie nowego pokolenia”. W 2022 roku odnotowano we Włoszech 7 urodzeń na 1000 mieszkańców, więc kraj mierzy się z niskim poziomem dzietności. Co więcej, populacja obniżyła się do ok. 58,9 mln mieszkańców ze względu na większą liczbę zgonów niż urodzeń – wyjaśnia źródło. 

Według właściciela portalu X, migracja może również niekorzystnie wpłynąć na tożsamość kulturową. „Nie chcemy, aby Włochy jako kultura zniknęły, chcemy zachować rozsądną tożsamość kulturową w przeciwnym razie nie będą one tymi krajami” – źródło cytuje Elona Muska. (af)

Źródło:

money.pl, Najbogatszy człowiek świata zaskakuje. Takich słów nikt się nie spodziewał, 17.12.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin