.

Facebook rozszerza weryfikację wieku w randkach

dodano: 
06.12.2022
komentarzy: 
0

Na początku grudnia 2022 roku Meta poinformowała o wprowadzeniu nowych sposobów weryfikacji wieku w randkach na Facebooku. Jak czytamy na blogu serwisu, ma to służyć sprawdzeniu, czy z usługi korzystają tylko dorośli, i uniemożliwienia nieletnim dostępu do niej.

Jeśli serwis wykryje, że ktoś może mieć mniej niż 18 lat i próbuje korzystać z randek na Facebooku, poprosi tę osobę o zweryfikowanie swojego wieku. Jak czytamy, nowe formy weryfikacji wieku to selfie wideo oraz przesłanie dokumentu tożsamości. Portal wprowadza je początkowo w Stanach Zjednoczonych.

Dowiadujemy się, że rozszerzenie weryfikacji wieku w Facebook Dating opiera się na współpracy Mety z firmą Yoti, którą nawiązano, by weryfikować wiek użytkowników Instagrama.

Czytaj więcej: Instagram wprowadza nowe sposoby weryfikacji wieku

Jeśli użytkownik zdecyduje się na selfie wideo, na ekranie zobaczy instrukcję działania, która przeprowadzi go przez cały proces. Po zrobieniu selfie wideo Meta udostępni Yoti tylko nieruchomy obraz z filmu – zapewnia serwis, wyjaśniając, że technologia Yoti szacuje wiek na podstawie rysów twarzy. Później udostępnia Mecie te szacunki, a następnie natychmiast usuwa zdjęcie – twierdzi Meta.

Źródło: about.fb.com

Platforma przekazuje, że rozwiązanie wprowadzone w czerwcu na Instagramie pomogło już wykryć i usunąć wielu nieletnich użytkowników. Serwis zauważył, że od czasu rozpoczęcia testu około czterech razy więcej osób jest bardziej skłonnych do spełnienia wymagań dotyczących weryfikacji wieku (podczas próby zmiany daty urodzenia z mniej niż 18 lat na ponad 18 lat).

Oprócz tego użytkownicy będą mogli przesłać formularz tożsamości, aby zweryfikować swój wiek. Serwis wyjaśnia, że po przesłaniu kopii dowodu tożsamości zostanie ona zaszyfrowana i będzie „bezpiecznie przechowywana” oraz nie będzie widoczna na profilu na Facebooku ani dla innych osób w aplikacji. Czytamy, że po zweryfikowaniu wieku użytkownik możesz określić, jak długo jego dokument tożsamości ma być przechowywany.

Serwis zapowiada także, że planuje wprowadzić rozwiązania do wykrywania wieku i narzędzia do weryfikacji do innych krajów na całym świecie, w których dostępne są randki na Facebooku, a także do większej liczby usług, które są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. (mb)

Źródło:

about.fb.com, Bringing Age Verification to Facebook Dating, Erica Finkle, Director of Data Governance, 05.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin