Firmy otwarte na różnorodność. Trwa nabór do II edycji Diversity & Inclusion Rating

dodano: 
11.02.2020
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z zespołem Sustainability Consulting Deloitte Polska zapraszają do udziału w II edycji Diversity & Inclusion Rating. To narzędzie, które umożliwia ocenę poziomu zaawansowania firm w zakresie zarządzania różnorodnością potencjału pracowników oraz budowanie otwartego, włączającego miejsca pracy.

„Zarządzanie różnorodnością to strategia, której realizacja wiąże się z nieustannym doskonaleniem. Tworzenie włączających miejsc pracy to długotrwały proces, w którym warto mieć świadomość przebytej drogi oraz nowych wyzwań, które przynosi zmieniające się otoczenie firmy. Diversity & Inclusion Rating pozwala sprawdzić, jakie efekty przynoszą prowadzone działania oraz w jaki sposób wpływają na biznes. Udział w D&I Rating umożliwia także porównanie, gdzie firma plasuje się, jeśli chodzi o konkurencję oraz inne podmioty stawiające na budowanie włączającej, otwartej na różnorodność kultury organizacyjnej (…)” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„(…) Coraz więcej firm modyfikuje role swoich organizacji i większy priorytet nadaje szeroko pojętemu interesowi publicznemu. Jak wynika z naszego badania 39 proc. organizacji kładzie nacisk na kwestie społeczne (wpływ na społeczeństwo, środowisko naturalne, gospodarkę) ze względu na klientów, czy inwestorów, a 22 proc. pod presją pracowników. Ci ostatni, w coraz większym stopniu podkreślają wagę tworzenia kultury współpracy w swoich organizacjach, w której docenia się indywidualne pomysły i podejście oraz znaczenie włączenia społecznego, jako ważnego elementu funkcjonowania firm (...)” – dodaje Rafał Rudzki, Partner Associate w zespole ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej, Deloitte.

Nabór potrwa do końca lutego 2020 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2020 podczas VII Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności zorganizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin