Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2008 – za nami

dodano: 
03.11.2008
komentarzy: 
0

28-29 października w Warszawie odbyło się Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2008, którego organizatorem był FOB, a jednym z patronów medialnych – portal PRoto.

W ramach dwudniowego wydarzenia spotkali się praktycy i teoretycy odpowiedzialnego biznesu z Polski i ze świata. W tym roku konferencja odbywała się pod hasłem „Zrównoważonego rozwoju” i podejmowała m.in. tematy zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi, odpowiedzialnego marketingu czy zrównoważonego zarządzania ludźmi. Gościem specjalnym konferencji była Lynette Thorstensen z World Business Council for Sustainable Development.

Na konferencji przedstawiony został raport z badania „Świadomość ekologiczna internautów” przeprowadzonego na zlecenie Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu przez firmę Gemius we wrześniu bieżącego roku. Celem badania było poznanie wiedzy ekologicznej internautów oraz wskazanie źródeł, z których czerpią informacje na tematy związane z ochroną środowiska, a także zbadanie poziomu wrażliwości ekologicznej użytkowników sieci i zachowań proekologicznych osób korzystających z Internetu. Z raportu wynika, że znaczna część polskich internautów interesuje się stanem środowiska naturalnego oraz zdaje sobie sprawę z tego, że działania każdego z nas mają bardzo duży wpływ na stan przyrody.

Podczas konferencji miało również miejsce wręczenie nagród zwycięzcom konkursu Raporty społeczne 2008 - „Nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu” - adresowanego do firm publikujących swoje dokonania w tych obszarach. W tegorocznym konkursie w gronie laureatów znalazły się firmy Lotos, Bank Millenium, PKN Orlen oraz Kompania Piwowarska.

Drugiego dnia tegorocznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyły się Targi Dobrych Praktyk CSR, których głównym celem było zaprezentowanie wdrażanych przez firmy rozwiązań z zakresu CSR. W tym roku na Targach zaprezentowało się 18 firm oraz 5 organizacji pozarządowych wyłonionych w konkursie na najlepszą praktykę z zakresu współpracy z biznesem na rzecz społeczeństwa. (psp)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin