.

 

FREE NOW z „niewyborczą ankietą” zachęca do wzięcia udziału w wyborach

dodano: 
04.10.2023
komentarzy: 
0

FREE NOW, multiplatforma mobilności miejskiej, w październiku 2023 roku przygotowała dla swoich użytkowników „niewyborczą ankietę”, która ma zachęcić ich do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października. Większość pytań z formularza miała tylko jedną opcję odpowiedzi. Twórcy ankiety chcieli przez to podkreślić wartość wyboru i uświadomić społeczeństwu, jak duży jest to przywilej. Ponadto, na ulicach Warszawy pojawi się specjalnie oznakowana taksówka, a w dniu głosowania FREE NOW udostępni kod zniżkowy na dojazdy do lokali wyborczych. 

W ankiecie wzięło udział ponad 6 tys. użytkowników. Aż 88 proc. badanych weźmie udział w wyborach parlamentarnych w Polsce. 91 proc. respondentów nie lubi natomiast, gdy ktoś decyduje za nich w ważnych kwestiach, a 93 proc. twierdzi, że dobrze jest mieć wolność wyboru. To odpowiedzi na jedyne pytania, które posiadały więcej niż jedną opcję.

W pozostałych pytaniach dostępna była tylko jedna odpowiedź. Skupiały się one wokół kwestii mobilności miejskiej. 100 proc. respondentów odpowiedziało, że m.in. podczas deszczu woli chodzić na piechotę, nie lubi korzystać z promocji i zniżek przesyłanych przez platformę, codziennie dojeżdża motorówką po Wiśle do miejsca pracy czy uważa powóz konny za najwygodniejszy sposób powrotu z większych zakupów spożywczych. 

Po serii nietypowych pytań każdy użytkownik otrzymywał komunikat: „Dziękujemy za wzięcie udziału w niewyborczej ankiecie FREE NOW, której celem było podkreślenie wartości, jaką jest możliwość wyboru. Dlatego zachęcamy cię do korzystania z tego przywileju i nie oddawania go komuś innemu. Nie pozwól, by ktoś decydował za Ciebie 15 października i wybierz się na wybory. Twój głos się liczy!”. (ao)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin