Garri Kasparow, Bill Drayton i Muhammad Yunus w Kompendium CSR z Rzeczpospolitą

dodano: 
19.12.2014
komentarzy: 
0

Dziś z Rzeczpospolitą ukazuje się 13. edycja półrocznika „Odpowiedzialny Biznes - Kompendium CSR”. Tematem przewodnim edycji jest odpowiedzialne przywództwo.

W publikacji na 20 stronach między innymi:

  • Wywiad z Garri Kasparowem, jednym z najwybitniejszych szachistów na świecie, aktywistą społecznym i politycznym o prawach człowieka oraz o tym, jak aktywizować ludzi do działania,
  • Rozmowa z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, nazywanym bankierem ubogich o przedsiębiorczości społecznej,
  • Inspirująca rozmowa z Billem Draytonem założycielem Ashoka – Innowatorzy dla Dobra Publicznego, organizacji zrzeszającej ponad 3000 osób w 85 krajach - o rosnącej roli empatii w życiu społecznym i gospodarczym i konieczności wielowymiarowej współpracy w celu tworzenia wartości. "Nowa koncepcja przywództwa to współpraca na rzecz ciągłego budowania wartości – te kompetencje są nam tak potrzebne, jak umiejętność czytania i pisania.”.
  • Najważniejsze wydarzenia odpowiedzialnego biznesu i filantropii w Polsce.

Ponadto, o odpowiedzialności w przywództwie pisze Jacek Santorski. Swoją analizą  na temat zarządzania przez wartości dzieli się także Sławomir Lachowski, a Maciej Bennewicz wyjaśnia kim jest menedżer-coach. Prof. Andrzej Blikle przedstawia demotywujący charakter powszechnie stosowanych w biznesie systemów motywacyjnych. O konieczności poszukiwania przywódców z wizją rozwoju społecznego pisze z kolei prof. Bolesław Rok, z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego.

„Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR" ukazuje się już od 6 lat.

Partnerem merytorycznym Kompendium jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronami medialnymi Kompendium CSR są: PRoto.pl, RadioZet, Money.pl i Bankier.pl.

Publikacja „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR” ukazuje się 19 grudnia z Rzeczpospolitą, a także pod adresem.  Publikacja pozostaje aktualna do czerwca, kiedy to ukaże się 14 edycja. Fan page Kompendium.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin