I konferencja z cyklu Sport w Biznesie już za nami

dodano: 
04.12.2012
komentarzy: 
0

Eksperci z obszaru, zarówno sportu, jak i biznesu, m.in. Mik Kuczkiewicz – prezes zarządu Hay Group, Yann Gontard – dyrektor generalny Sodexo Polska, a także goście specjalni: Artur Partyka – multimedalista Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy oraz Paweł Korzeniowski – medalista i mistrz w pływaniu – to prelegenci I konferencji z cyklu Sport w Biznesie, która już za nami.

W konferencji udział wzięli praktycy biznesu, menedżerowie wyższego i średniego szczebla oraz osoby zainteresowanych korzyściami, jakie płyną z przeniesienia rozwiązań stosowanych w sporcie zawodowym na grunt praktyki biznesowej.

Menedżer Nowej Ery zna swoje talenty oraz wartości.  Jego samoświadomość daje mu podstawę zaufania do siebie i solidne oparcie dla pewności siebie.  Indywidualny trening rozpoczyna się od realizacji tego celu. Samoświadomość z kolei jest fundamentem inteligencji emocjonalnej, która w decydujący sposób kształtuje wybitnego menedżera. „Wiedza o sobie i świadomość to podstawa sukcesu w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej było w moim sportowej przygodzie. Na uczenie się siebie potrzeba bardzo dużo czasu. Nie chodzi tylko o sprawy czucia swojego ciała, jak reaguje na wysiłek i stres, ale o poznanie najdalszych zakamarków swojej psychiki” – powiedział podczas spotkania Artur Partyka.

W debacie udział wzięli również: Jerzy Skucha - prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Stefan Golonka - prezes Kraft Foods Polska w latach 1992-2012, Andrzej Borczyk, dyrektor HR Microsoft oraz Sebastian Krzepota – trener sportowy. Dyskutowano na temat wykorzystania elementów sportu i wpływu profilaktyki zdrowia oraz regularnych ćwiczeń na grunt biznesu, gdzie efektowność i osiąganie najlepszych wyników można porównać do osiągania mistrzostwa w sporcie.

Uczestnicy mogli także skorzystać z porad specjalistów: trenera personalnego – Krzysztofa Kubiaka z Holmes Place, dietetyka – Jagody Podkowskiej, mistrza aikido – Sławomira Szewczuka, trenera mentalnego – Dariusza Skorupy. Dodatkową atrakcją wydarzenia była galeria zdjęć, medali i filmów dokumentujących życie mistrzów sportowych wielu dyscyplin, które można było oglądać się przy lampce portugalskiego wina.

Organizatorzy planują już kolejną debatę, w trakcie której znani sportowcy i praktycy biznesu będą dyskutować o wpływie sportu na biznes i zwiększenia efektywności pracy menedżerów. I konferencja odbyła się 27 listopada w warszawskim Hotelu Lord. Organizatorami spotkania była Katarzyna Orzeszek i Ewa Czertak, właścicielki firmy Integrity, autorki programu Olimpijski Program dla Menedżera. PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin