.

Instagram zmienia sposób weryfikacji wieku

dodano: 
24.06.2022
komentarzy: 
0

Od 24 czerwca 2022 roku użytkownicy Instagrama zamieszkujący Stany Zjednoczone będą musieli przejść przez proces weryfikacji wieku w przypadku chęci zmiany swojej daty urodzenia na 18 lat lub więcej – informuje biuro prasowe Mety. Osoby korzystające z aplikacji będą miały możliwość wyboru jednej z trzech opcji: przesłania dokumentu tożsamości, nagrania wideo z widocznym wizerunkiem lub poproszenia znajomych o potwierdzenie wieku.

Źródło: about.fb.com

Weryfikacja na podstawie wideo polega na zrobieniu sobie selfie, a następnie zastosowaniu się do instrukcji w aplikacji. Wideo jest udostępniane przez serwis firmie Yoti, której technologia szacuje wiek na podstawie rysów twarzy i przekazuje dane Instagramowi. Meta zapewnia, że zdjęcie jest natychmiast usuwane, a Yoti nie jest w stanie rozpoznać użytkownika, lecz wyłącznie jego wiek.

Aby zarejestrować się na Instagramie, należy mieć ukończone 13 lat. W niektórych krajach minimalny wiek jest wyższy. Osoby mające poniżej 17 lat mają zapewnione przez aplikację ograniczenia dostosowane do wieku użytkownika, takie jak domyślne ustawienie konta prywatnego, zapobieganie niechcianym kontaktom ze strony nieznajomych osób dorosłych oraz ograniczenie możliwości reklamodawców, jeśli chodzi o wysyłanie treści marketingowych – przypomina serwis.

Yoti zaznacza, że uzupełnia swój zbiór danych na podstawie anonimowych wizerunków różnych osób z całego świata, które zewoliły tej aplikacji na wykorzystanie ich danych i które w każdej chwili mogą poprosić ją o usunięcie ich. W przypadku osób w wieku poniżej 13 lat Yoti gromadziła dane za pomocą specjalnych ćwiczeń w zakresie zbierania danych, na które rodzice lub opiekunowie wyrazili wyraźną zgodę.

Źródło: about.fb.com

Jak wskazuje Meta, oprócz testowania nowego menu opcji służących do weryfikacji wieku użytkowników, Instagram korzysta także ze sztucznej inteligencji, aby ustalić, czy ktoś jest nastolatkiem, czy osobą dorosłą. Pomaga np. uniemożliwić nastolatkom dostęp do serwisu Facebook Dating, a dorosłym wysyłanie wiadomości do młodych osób. (zd)

Źródło:

about.fb.com, Introducing New Ways to Verify Age on Instagram, 24.06.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin