.

 

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy z kampanią poświęconą biogazowi i biometanowi

dodano: 
13.03.2023
komentarzy: 
0

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy poinformował, że w marcu 2023 roku rusza z kampanią edukacyjno-informacyjną dotyczącą wykorzystywania biogazu i biometanu w Polsce.

Akcja ma na celu udzielenie opartych na praktyce odpowiedzi na wszystkie zagadnienia dotyczące technicznych, organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych aspektów związanych z wytwarzaniem i wykorzystaniem paliwa biogazowego. Kampania zasięgiem ma objąć ponad 4,6 mln osób. W wyniku realizacji projektu powstaną m.in. eksperckie publikacje oraz stworzony zostanie bezpłatny i ogólnodostępny portal bazy wiedzy. Zaplanowano również organizację konferencji tematycznych oraz szkoleń, w tym dziesięć wizyt w biogazowniach.

Projekt o zasięgu ogólnopolskim będzie skierowany do osób zainteresowanych odzyskiwaniem i wykorzystywaniem biogazu i biometanu lub organizacji, które planują i realizują projekt wykorzystania biogazu i biometanu.

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy nie planuje stałej współpracy z agencją. Niektóre działania będą realizowane we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal w całości sfinansuje kampanię. Umowę podpisano 3 marca 2023 roku. Budżet projektu to 2 131 798,00 zł brutto. Dofinansowanie w wysokości 1 918 320,00 zł zostało przekazane w ramach programu „Edukacja ekologiczna”.

Działania po stronie IOŚ-PIB będzie realizował zespół w składzie: Piotr Zacharski z Zakładu Strategii Środowiskowych oraz zespół komunikacji i edukacji pod kierownictwem Agnieszki Stangreciak.

Inicjatywa realizowana będzie we współpracy z partnerami – Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz w Lublinie.

Projekt zaplanowany jest do 30 marca 2024 roku. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin