.

 

IV Kongres Różnorodności z rekordową liczbą uczestników

dodano: 
19.10.2017
komentarzy: 
0

13 października 2017 roku w warszawskim Och-Teatrze odbyła się czwarta edycja Kongresu Różnorodności, organizowanego corocznie przez platformę BE.NAVIGATOR, należącą do firmy BETTER., oraz Henkel Polska. Wydarzenie pod hasłem „O tolerancji” zgromadziło łącznie blisko 300 uczestników i widzów online, którzy mogli śledzić dyskusje nad postawami społecznymi oraz pomysłami sprzyjającymi budowaniu i wzmacnianiu otwartości na różnorodność w miejscu pracy, przestrzeni publicznej oraz dyskursie publicznym.

Podczas spotkania organizatorzy przedstawili wyniki badania opinii „Obecność tolerancji dla różnorodności w społeczeństwie polskim 2017 roku”, które zostało przeprowadzone specjalnie na potrzeby Kongresu. Jak wynika z opracowania, dla wielu ankietowanych tolerancja i akceptacja dla różnorodności jest zdecydowanie wyższa w miejscu pracy niż w życiu osobistym. Co więcej, większość społeczeństwa widzi równość szans w kraju jako pozostawiającą wiele do życzenia, a kobiety są bardziej otwarte na różnorodność niż mężczyźni, zarówno w miejscu pracy, jak i w życiu prywatnym. Jak czytamy w informacji prasowej, szczegółowe wyniki badań zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

W ramach wydarzenia odbyły się także trzy debaty na temat różnorodności. Podczas pierwszej z nich zaproszeni goście dyskutowali na temat korzyści wynikających z kobiecego stylu zarządzania oraz szukali sposobów na wdrażanie rozwiązań inkluzyjnych w organizacjach. Druga debata była poświęcona tworzeniu otwartych miast – tematowi tożsamości miejskiej i metodom wzmacniania wielokulturowości. Trzeci panel dyskusyjny dotyczył języka współczesnych mediów, a uczestnicy szukali rozwiązań dla wzmacniania edukacji językowej i wrażliwości na słowa.

Podczas Kongresu odbył się również drugi przegląd dobrych praktyk – „Praktycy o Różnorodności”, w trakcie którego zaprezentowano przykłady rozwiązań dotyczących zarządzania różnorodnością w organizacjach. Jury wyróżniło firmy i organizacje: EY Polska, Dentsu Aegis Network Polska, Volkswagen Motor Polska, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ oraz Roche Polska.

„Nie będzie szacunku w organizacjach, jeśli nie będzie szacunku dla różnorodności” – powiedział podczas wydarzenia Paweł Niziński, CEO firmy BETTER. Jak wytłumaczył: „tylko wtedy, gdy w organizacjach jest miejsce na szacunek dla innego człowieka, jest też szansa na współpracę. Jeśli pigułki inspiracji, jakie w Państwu zasialiśmy, przyniosą nowe sojusze, nowe partnerstwa i otwartość na dialog, to znaczy, że osiągnęliśmy nasz cel”.

Jak zapewniają organizatorzy, propagowanie idei różnorodności będzie kontynuowane, m.in. w ramach cyklu „Potencjał różnorodności”, który dostępny będzie na platformie be-navigator.pl. Więcej informacji, w tym materiały wideo z IV Kongresu Różnorodności, dostępne będą wkrótce tutaj.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem merytorycznym Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin