.

Jak w prosty sposób angażować pracowników w życie firmy? Spotkanie „Wolontariat pracowniczy inaczej” za nami

dodano: 
18.06.2021
komentarzy: 
0

Wolontariat pracowniczy i zaangażowanie w projekty charytatywne – potrzeba czy przeżytek? O tym – między innymi – mówiono na spotkaniu „Wolontariat pracowniczy inaczej – case study CSR/EB”, zorganizowanym przez Fundację Pro NGO. Wniosek jest prosty: warto pomagać, warto się angażować!

Wydarzenie w formule online odbyło się 15 czerwca 2021 roku.

Spotkanie podzielone na cztery panele tematyczne poruszało zagadnienia związane z wolontariatem realizowanym w atrakcyjny sposób, który odpowiada na potrzeby pracowników, a firmie ułatwia angażowanie pracowników oraz zwiększenie efektywności prowadzonych działań z obszaru CSR-u i employer brandingu. Obecna sytuacja oraz zmieniające się warunki i potrzeby wymuszają zmiany w sposobie realizacji wolontariatu i aktywności charytatywnych. Podczas spotkania zostały zaprezentowanie projekty, które w swoich założeniach odpowiadają na te potrzeby oraz dają prawnikom większe poczucie sprawczości, a co za tym idzie, powodują, że wolontariat staje się bardziej atrakcyjny.

Podczas pierwszego panelu Joanna Sobótka-Klimczak, kierownik Biura Odpowiedzialności Biznesu w Firmie Enea, opowiadała, jak budowane jest zaangażowanie społeczne pracowników Grupy Enea. Przedstawiła także korzyści, jakie przyniósł firmie udział w projekcie „Pomagaj z Pasją”. Konkurs ten umożliwił pracownikom zaprezentowanie swojego potencjału i realizację idei wolontariatu przy wykorzystaniu własnych pasji i talentów. Obecnie realizowane są zapisy do drugiej edycji tego konkursu.

Czytaj więcej: Trwają zgłoszenia do II edycji konkursu Pomagaj z Pasją!

Gość drugiego panelu – Małgorzata Sawicka, prezes Fundacji Przystanek Rodzina – udzieliła cennych rad i wskazówek dotyczących współpracy na linii NGO-Biznes oraz tego, jakiego wsparcia potrzebują NGOsy. Wskazała, jak istotne znaczenie w rozwoju III sektora ma stworzenie Poradnika Kompas NGO i platformy dla organizacji pozarządowych, która stanie się „kompasem” wskazującym kierunek rozwoju i profesjonalizacji NGO w Polsce.

Zobacz więcej: Rusza projekt Kompas NGO. Ma przygotować organizacje do nawiązywania współpracy z biznesem

Podczas kolejnego panelu Marta Pigla, Talent Acquisition Partner, poruszyła temat „WiedzoDzielini”. Firma Mars razem z Fundacją Pro NGO realizuje cykl trzynastu darmowych szkoleń dla NGO, angażując swoich pracowników w rolach prelegentów. Pracownicy dzielą się swoim doświadczeniem, edukując organizacje oraz umożliwiając im podnoszenie swoich kompetencji. Projekt ten zyskał zainteresowanie i aprobatę ze strony pracowników, którzy z zapałem zaangażowali się w realizację tego projektu.

Ostatni panel spotkania, którego gościem był Przemysław Lelewski, partner zarządzający Together Consulting, poruszał temat związany z angażowaniem managementu w wolontariat. Lelewski opowiedział, jak ważne jest dla niego uczestniczenie w akcjach charytatywnych i jakie emocje wiązały się z jego udziałem w akcji #CEO4ProNGO. Celem akcji jest zdobywanie wiedzy od prezesów i dyrektorów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem z organizacjami pozarządowymi. Wartością projektu poza aspektem edukacyjnym, jest satysfakcja i radość jaką niesie pomaganie.

Relację ze spotkania można obejrzeć poniżej:

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin