.

 

Jak wspierać pracowników pełniących role opiekuńcze? Już jutro debata w ramach Miesiąca Różnorodności

dodano: 
12.05.2021
komentarzy: 
0

13 maja 2021 roku w ramach Miesiąca Różnorodności odbędzie się debata online poświęcona pełnieniu ról opiekuńczych. Jak wyjaśnia organizator wydarzenia – Forum Odpowiedzialnego Biznesu – pełnienie ról opiekuńczych przez pracownice i pracowników to zjawisko powszechne, dotyczy 6,2 mln Polek i Polaków, czyli połowy zatrudnionych na umowę o pracę, którzy obowiązki służbowe łączą z opieką nad dzieckiem i/lub osobą dorosłą.

Podczas debaty mowa będzie o tym, jak skutecznie wesprzeć zatrudnionych w łączeniu tych ról. Transmisja rozpocznie się o 10:00, a można ją obejrzeć na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na Facebooku.

W rozmowie poruszone zostaną zagadnienia takie jak: rozwiązania prawne, ale i nieformalne, umożliwiające łączenie ról zawodowych i prywatnych; zmiany w tym obszarze, które przyniosła pandemia, wnioski z doświadczenia pandemicznego; przyszłość w kontekście starzejącego się społeczeństwa; co może zmienić dyrektywa work-life balance, której transpozycja wkrótce nas czeka.

Debatować na ten temat będą:

prof. Iga Magda – prezeska Instytutu Badań Strukturalnych (wystąpienie wprowadzające)

Karolina Andrian – założycielka i prezeska Fundacji Share the Care

Karol Bukala – Head of HR Poland, NatWest Poland

Tadeusz Joniewicz – menedżer Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Katarzyna Szamotulska – kierowniczka Działu Szkoleń, Rekrutacji i Rozwoju Nestlé w Polsce

Debatę poprowadzi Jakub Sito, dziennikarz i prezenter.

#MiesiącRóżnorodności to hybrydowa wersja Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbywa się w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską #EUDiversityMonth.

Następne debaty w ramach Miesiąca Różnorodności odbędą się w kolejne majowe czwartki i także rozpoczną się o godz. 10.00. 20 maja  będzie to „Dobrostan – o co powinien zadbać pracodawca w cyfrowym świecie” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska), a 27 maja – „Zarządzanie różnorodnością i inkluzją w dobie napięć społecznych” (partner debaty: BNP Paribas Bank Polska).

„Różnorodność jest faktem, ale włączenie to wybór, który zależy od chęci przezwyciężenia naszej niewiedzy i stereotypów, które są w każdym z nas. Warto więc dzielić się wiedzą, okazywać wsparcie i solidarność osobom zagrożonym dyskryminacją. Zwłaszcza dziś, w czasie cyfrowej transformacji i konieczności wymyślenia rynku pracy i gospodarki na nowo oraz rosnących nierówności i wyzwań związanych ze spójnością społeczną” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna

Szczegółowy program znajduje się na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym Miesiąca Różnorodności.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin