.

Jaka będzie praca przyszłości? Trwa #MiesiącRóżnorodności poświęcony temu zagadnieniu!

dodano: 
19.05.2020
komentarzy: 
0

Przez cały maj trwa #MiesiącRóżnorodności poświęcony pracy przyszłości. To cykl wywiadów i eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.

Projekt ten w związku z sytuacją wywołaną koronawirusem zastąpił tegoroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności. Jego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności, a partnerem – Henkel Polska.

Miesiąc Różnorodności rozpoczęły wystąpienia Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce, oraz Doroty Strosznajder, dyrektorki działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich i pełnomocniczki ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska.

Do tej pory w ramach Miesiąca Różnorodności pojawiły się między innymi materiały poświęcone sytuacji kobiet na rynku pracy, pracy zdalnej wymuszonej pandemią czy pełnieniu ról opiekuńczych:

* Marzena Strzelczak przedstawiła wyniki badania FOB dotyczącego łączenia pracy zawodowej z pełnieniem ról opiekuńczych.

* O skutkach wywołanych stereotypami dotyczącymi rynku pracy, które odnoszą się do kobiet, mówił Kamil Fejfer – analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce, autor książek „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”. Opowiada o tym, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy, na czym polega skorygowana i nieskorygowana luka płacowa oraz dlaczego warto, aby mężczyźni w większym zakresie włączyli się w pełnienie ról opiekuńczych.

* W wystąpieniach Kamil Fejfer porusza także temat tego, jak kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpłynął na sytuację kobiet w społeczeństwie i gospodarce, co wspólnego mają z tym prekarne warunki zatrudnienia.

* Dr hab. Sylwia Przytuła z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w artykule pisze z kolei o tym, jaka jest rola i znaczenie zarządzania różnorodnością w organizacjach i na czym polegają różnice między diversity a inclusion.

* Postrzeganie społeczne mężczyzny jako opiekuna – jak widzi go pracodawca i inni ludzie, czy pandemia coś w tym zakresie zmieniła? O tym mówi Marcel Andino Velez – współtwórca i wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (w latach 2007–2019), menedżer kultury, dziennikarz, antropolog i etnograf, który ze względu na wyzwania rodzinne poświęcił się wprowadzaniu w Polsce nowego typu działalności: koordynacji opieki geriatrycznej.

* O pięciu odkryciach czasu pandemii, które być może pozwolą nam lepiej zrozumieć siebie i lepiej żyć, mówi psycholożka i trenerka Natalia de Barbaro.

* Dr hab. Katarzyna Śledziewska, naukowczyni obserwująca zmiany zachodzące w gospodarce globalnej, współautorka książki „Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat”, opowiada z kolei o tym, czym są kompetencje przyszłości i jak wygląda rynek pracy w procesie transformacji IA oraz o tym, czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną.

* O tym, jak zarządzać pracą zdalną zespołu oraz jak motywować pracowników i pracownice, mówi Urszula Kostro, Head of Supply Chain Poland & Baltics, Henkel Polska.

Wszystkie materiały można znaleźć na stronie Karty Różnorodności.

Na stronie KartaRoznorodnosci.pl oraz Facebooku Karty Różnorodności do końca maja będą pojawiać się również kolejne treści. Eksperci będą rozmawiać o zarządzaniu różnorodnością i miejscu pracy.

PRoto.pl jest patronem medialnym Miesiąca Różnorodności.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin