.

 

Kastoria ma być promowana jako „Bizantyjska dama”

dodano: 
08.07.2022
komentarzy: 
0

Miasto Kastoria w Macedonii Zachodniej ma zmienić nazwę i stać się bardziej interesującym kierunkiem turystycznym. Takie plany ma greckie Ministerstwo Turystyki, co zapowiedział tamtejszy minister turystyki Wasilis Kikilias – opisuje rp.pl, powołując się na portal gtp.gr.

Jak czytamy, minister w zeszłym tygodniu odbył wizytę do Kastorii, żeby przedstawić regionalny „Plan działania na rzecz turystyki i tożsamości wizualnej Macedonii Zachodniej”. Zaprezentowano także nowe logo Macedonii Zachodniej, które ma znaleźć się na wszystkich lokalnych produktach – czytamy. Dowiadujemy się, że ma to „potwierdzić ich autentyczność i wzmocnić szanse ich rozpowszechnienia”. 

Kikilias zapowiedział, że miasto ma być promowane za granicą jako „Bizantyjska Dama” – podaje źródło. Czytamy, że resort wspólnie z lokalnymi władzami opracował plan promocji Kastorii jako produktu turystycznego i centrum konferencyjnego. Następstwem ma być pobudzenie lokalnego biznesu, stworzenie miejsc pracy i zwiększenie dochodów całego regionu.

Jako przykład minister wskazał wioskę Nymfaio z regionu Macedonii Zachodniej, która została włączona do niedawnej kampanii promującej turystykę zimową w Grecji, co poskutkowało sukcesem – opisuje dalej źródło. (mb)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Grecja: Kastoria słabo się sprzedaje. Będziemy ją reklamować jako „Bizantyjską damę”, Filip Frydrykiewicz, 08.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin