.

Klienci IKEA w Izraelu mogą zaszczepić się w sklepie

dodano: 
23.02.2021
komentarzy: 
0

Sieć sklepów IKEA w Izraelu umożliwia klientom zaszczepienie się przeciwko COVID-19 – opisuje biznes.radiozet.pl, powołując się na Rzeczpospolitą.

Klienci sieci mogą przed zakupami otrzymać szczepionkę – czytamy. W sklepach IKEA ulokowanych w dużych miastach – Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie – umieszczono punkty szczepień. Szwedzka sieciówka zachęca klientów do przyjęcia szczepionki – inaczej nie będą mogli zrobić zakupów – podaje źródło.

Dalej czytamy, że punkty we wskazanych sklepach działają do wtorku 23 lutego 2021 roku. Źródło opisuje, że Izrael zaczyna dopiero otwieranie gospodarki, w tym sklepów meblowych. W czasie lockdownu zaszczepiono w tym kraju prawie połowę mieszkańców – pisze dalej źródło.

Zobacz też: W Izraelu bar promuje szczepienia darmowym drinkiem

Źródło pisze także o sytuacji w Polsce – jak czytamy, „rząd na zmianę otwiera i zamyka gospodarkę”. W naszym kraju zaszczepiono ok. 2 mln osób – przede wszystkim medyków i seniorów. Dalej czytamy, ze handlowcy zaapelowali do polskiego rządu o przyspieszenie szczepień tej grupy zawodowej – czują się bowiem szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem. Źródło przywołuje wypowiedź Alfreda Bujary z handlowej Solidarności, który podaje, że z informacji pozyskanych od hipermarketów i dyskontów wynika, że aż połowa klientów nie nosi masek ochronnych lub nosi je w nieprawidłowy sposób, a sytuacja się pogarsza. (mb)

Czytaj także: Katarzyna Kolasa: sceptyczne nastawienie do szczepień to wynik braku zaufania do innowacji

Źródło:

biznes.radiozet.pl, Izrael. IKEA organizuje szczepienia dla swoich klientów, Katarzyna Witwicka, 22.02.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin