Konferencja „Wybory liderów: wartości czy wskaźniki?”

dodano: 
24.09.2014
komentarzy: 
0

„Czy chcąc budować efektywne biznesowo, zyskowne przedsiębiorstwo, menedżer musi odłożyć na bok wartości takie jak odpowiedzialność, rzetelność czy uczciwość?” - na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wybory liderów: wartości czy wskaźniki?”, która odbędzie się 30 października w kinie Iluzjon w Warszawie.

W konferencji udział wezmą Jacek Santorski, psycholog, dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa, który będzie mówił o tym, dlaczego wybór „wartości czy wskaźniki” to pozorny dylemat, Dominika Maison, psycholog i badacz, która przedstawi wyniki badania „Służba czy biznes? Rola instytucji finansowych w gospodarce” oraz Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Odbędą się także debaty, do których zaproszono menedżerów różnych szczebli z sektora finansowego i przedsiębiorstw innych branż. Debaty moderować będą Maciej Samcik z Gazety Wyborczej, autor bloga „Subiektywnie o finansach” i Paweł Oksanowicz z Radia PIN, prowadzący audycję „BizON - Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny”. Finałem wydarzenia mają być warsztaty poświęcone raportowaniu społecznemu, prowadzone przez ekspertów z Go Responsible Consulting.

„Podczas konferencji chcemy szukać wskazówek, jakich wyborów powinniśmy dokonywać jako menadżerowie, liderzy, przywódcy, kiedy pojawiają się dylematy odpowiedzialnego społecznie biznesu. Czy sukces firmy może być realizowany kosztem klienta lub wbrew interesom społecznym? A może da się znaleźć równowagę?” - mówi pomysłodawca konferencji, Artur Nowak-Gocławski, założyciel ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do kadry menedżerskiej banków, towarzystw ubezpieczeniowych , pośredników finansowych, domów maklerskich i funduszy inwestycyjnych.

Patronami medialnym wydarzenia są: Bankier.pl, CR Navigator, odpowiedzialnybiznes.pl, Program BizON w Radiu PIN, Stowarzyszenie Content Marketing Polska oraz ThinkTank.

Konferencja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Dlaczego nie możemy być nieodpowiedzialni?”, której pomysłodawcą była Spółdzielnia Doradców Kredytowych ANG. Odbywa się w ramach XIV Konferencji Prakseologiczno–Etycznej KPF, dzięki finansowemu wsparciu Bibby Financial Services i MACIF Życie TUW. Jest przedsięwzięciem o charakterze non-profit – ewentualna nadwyżka finansowa zostanie po połowie przeznaczona na realizację Konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z etyki biznesu, a także realizację celów statutowych Fundacji Będę Kim Zechcę.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin