.

 

Kryzys klimatyczny i eliminacja plastiku – tematy pierwszego dnia 8. Targów CSR online

dodano: 
17.09.2020
komentarzy: 
0

Jakie zmiany są konieczne, aby biznes skutecznie odpowiedział na kryzys klimatyczny? Czy eliminując plastik z opakowań, ocalimy świat? – między innymi na te pytania będą odpowiadać paneliści części konferencyjnej 8. Targów CSR. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-9 października 2020 roku w formule online.

Tematem tegorocznych Targów CSR jest „Środowisko! Biznesowe i naturalne”, a organizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Wyzwania klimatyczne i środowiskowe wymagają już bardzo konkretnych działań. To kwestia, która dotyczy każdego z nas. Jak wynika z ostatnich badań World Economic Forum, 9 na 10 respondentów na całym świecie pragnie bardziej zrównoważonej przyszłości. Pytanie w jakim stopniu możemy zrezygnować z dawnych przyzwyczajeń na rzecz bardziej przyjaznych środowisku? Inną kwestią jest to, że indywidualne działania – choć są konieczne – nie wystarczą. Potrzebne jest połączenie wysiłków biznesu, administracji i społeczeństwo obywatelskie zintensyfikowały na rzecz zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwej transformacji gospodarek. O inspiracjach i szansach na skuteczne rozwiązania będziemy rozmawiali podczas 8. Targów CSR online” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Celem Targów jest zaprezentowanie różnorodnych inicjatyw, konkretnych działań i strategii organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju oraz projektów, które mają wspierać firmy w byciu odpowiedzialnymi.

Jak w każdej edycji Targów elementem eventu będzie część konferencyjna, umożliwiająca zapoznanie się z aktualnymi trendami w odpowiedzialnym biznesie, przedstawienie wyzwań czy budowanie i wspieranie międzysektorowego dialogu. W 2020 roku część konferencyjna zostanie poświęcona środowisku naturalnemu. Podobnie jak część targowa, odbędzie się w formule online. Organizator zapewni prezentację wirtualnych stoisk oraz rozwiązania wspierające networking.

W przeprowadzonym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w marcu 2020 roku badaniu, 64 proc. ankietowanych zgodziło się, że musimy traktować środowisko naturalne z większym szacunkiem. Jednocześnie badani uznali, że po pandemii koronawirusa świat może stać się bardziej zrównoważony. 

O tym, po jakie rozwiązania sięgają firmy w odpowiedzi na problemy takie jak kryzys klimatyczny czy zanieczyszczenie plastikiem oraz o wyzwaniach stojących przed biznesem dyskutować będą panelistki i paneliści pierwszego dnia części konferencyjnej 8. Targów CSR online.

Część konferencyjna będzie transmitowana poprzez stronę odpowiedzialnybiznes.pl, profil Facebook, kanał YouTube.

O szansach i wyzwaniach związanych z ekoprojektowaniem usłyszeć będzie można podczas panelu, którego gospodarzem będzie Jeronimo Martins, partner główny 8. Targów CSR (godz. 10:30 – 11:20). Tuż po nim odbędzie się organizowana przez Deloitte dyskusja (godz. 11:30 – 12:20) na temat możliwości wykorzystania doświadczeń z pandemii w celu zapewnienia swojej organizacji odporności w obliczu kryzysu klimatycznego. Ten temat znajdzie swoją kontynuację w następnej części, poświęconej problematyce „przeprogramowania” biznesu w obliczu pilnych wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem. W trakcie dyskusji panelistki i paneliści przedstawią, jakie działania w celu poznania i pokazania swojego wpływu na klimat zrealizowały ich organizacje. Dyskusja wykaże, w jaki sposób zmiany klimatu wpływają i wpłyną w przyszłości na prowadzenie ich biznesów, a także jakie zadania są jeszcze przed nimi. Spotkanie, którego gospodarzem będzie Bureau Veritas Polska (godz. 12:30 – 13:20), przybliży też zagadnienia śladu węglowego (ang. carbon footprint), analizy ryzyk i szans związanych z klimatem, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz możliwości osiągnięcia neutralności klimatycznej. 

Uczestniczkami i uczestnikami panelu będą: Anna Miazga – ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w LPP, Robert Sroka – dyrektor ds. ESG w Abris Capital Partners, Bartłomiej Wojdyło – zastępca dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w Can-Pack, Michał Stalmach – starszy konsultant ds. zrównoważonego rozwoju w Bureau Veritas Polska.

Pierwszy dzień 8. Targów CSR online zamknie sesja networkingowa oraz „gorące stoliki”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizator, przygotowało wideo wyjaśniające, jak uczestniczyć w części networkingowej wydarzenia, która odbędzie się na platformie REMO Conference (link do plaformy organizator udostępni bliżej terminu wydarzenia, na stronie odpowiedzialnybzines.pl/targiCSR). W materiale przybliżono jej funkcjonalności oraz zawarto wskazówki, gdzie znaleźć można kluczowe opcje, pozwalające na aktywny udział w wydarzeniu

Program 8. Targów CSR online dostępny jest na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin