Kto był Liderem Filantropii w 2010?

dodano: 
28.10.2010
komentarzy: 
0

Procter and Gamble DS Polska z Warszawy oraz DSA Financial Group z Wrocławia to zwycięzcy czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Liderzy Filantropii. Organizator konkursu – Forum Darczyńców – nagrodził firmy, które konsekwentnie prowadziły działania filantropijne w roku 2009, gdy światowy kryzys finansowy dotarł do Polski.

Tegoroczna edycja konkursu Liderzy Filantropii miała przynieść odpowiedź na kilka pytań, m.in. w jakim stopniu kryzys finansowy wpłynął na zaangażowanie społeczne firm oraz które spółki w trudnym 2009 roku pozostały wierne filantropii i wspierały finansowo lokalne społeczności, fundacje i inne organizacje działające na rzecz dobra wspólnego.

W kategorii „Firma, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne” zwyciężył Procter and Gamble DS Polska z łączną kwotą darowizn 8 442 345 zł. W sumie - dwadzieścia pięć firm zakwalifikowanych do rywalizacji w tej kategorii - przekazało w zeszłym roku 49 373 809 zł darowizn pieniężnych.

W kategorii premiującej podmioty, które przekazały w minionym roku na cele społeczne największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem wygrała DSA Financial Group - debiutant w konkursie. Spółka z Wrocławia, zajmująca się usługami finansowo-prawnymi, przekazała na cele społeczne 5,53 proc. swojego dochodu,czyli 646 800 zł.

Po raz pierwszy Forum Darczyńców przyznało nagrodę specjalną za systematyczną filantropię i zaangażowanie społeczne firmy oraz jej właścicieli. Otrzymali ją właściciele Grupy Atlas, którzy co roku z prywatnego zysku podwajają darowizny przekazywane na cele społeczne z budżetu firmy.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów laureatom odbyło się 27 października na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Gali towarzyszyła debata „Czy filantropia to dobra inwestycja?”, w której wzięli udział: prof. Wojciech Gasparski – dyrektor Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, Irena Pichola – lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu PricewaterhouseCoopers, Dariusz Winek – dyrektor Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych, Główny Ekonomista Banku BGŻ oraz laureaci konkursu.

Więcej informacji o konkursie: www.forumdarczyncow.pl

Podczas uroczystej Gali można było także zapoznać się z prezentacją poświęconą tegorocznej edycji konkursu.

PRoto.pl było patronem medialnym konkursu. (kk)

 

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin