Liga Odpowiedzialnego Biznesu organizuje cykl webinarów o CSR dla studentów

dodano: 
08.06.2021
komentarzy: 
0

Liga Odpowiedzialnego Biznesu – program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu – przygotowuje cykl webinarów dla studentów zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. Wydarzenia będą odbywać się od 10 do 17 czerwca 2021 roku.

Cele Zrównoważonego Rozwoju, zarządzanie różnorodnością czy działania podejmowane przez firmy w czasie pandemii – to tematy, które będą poruszane podczas wirtualnych wydarzeń. Prelegentami będą przedstawiciele firm ERGO Hestia i Bank BNP Paribas, a jedno ze spotkań poprowadzi organizator.

Spotkania będą otwarte dla wszystkich studentów zainteresowanych tematyką CSR-u i zrównoważonego rozwoju lub chcących zdobyć wiedzę o tych obszarach.

„Liga Odpowiedzialnego Biznesu edukuje młodych ludzi od 2004 roku. Do tej pory, co roku zapraszaliśmy do programu 20 studentów i studentek, którzy zdobytą wiedzę w ramach LOB przekazywali dalej w swoim środowisku lokalnym. W tym roku wszystkie spotkania organizowane w ramach Ligi są otwarte dla studentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub dopiero wkraczają w świat CSR i chcą zrozumieć ideę zrównoważonego rozwoju” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Plan webianarów:

10 czerwca o godzinie 15:00 – „CSR w obliczu pandemii. Działania podejmowane przez firmy z zakresu zrównoważonego rozwoju w wyjątkowym czasie”.
Prowadzący: Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, ERGO Hestia.
W trakcie webinaru uczestnicy przyjrzą się bliżej działaniom realizowanym przez Grupę ERGO Hestia z zakresu CSR oraz zrównoważonego rozwoju. Ponadto będzie można dowiedzieć się jak CSR z perspektywy biznesu przeistoczył się w obliczu pandemii COVID – 19.
Zapis na spotkanie

15 czerwca o godzinie 10:00 – „Co wiesz o zarządzaniu różnorodnością?”
Prowadząca: Patrycja Kamionek, menedżerka Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Czym jest różnorodność i dlaczego warto nią zarządzać? Dlaczego obecnie zarządzanie różnorodnością można uznać za fundament biznesu? Przed jakimi wyzwaniami stoją firmy i społeczeństwo w kontekście zarządzania różnorodnością pokoleniową? O wszystkich tajnikach różnorodności usłyszą uczestnicy spotkania a także będą mogli się zmierzyć z grą multimedialną, która w praktyce pokaże potencjały korzystania z zarządzania różnorodnością.
Zapis na spotkanie

17 czerwca o godzinie 16:00 – „Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii i działaniach firmy”
Prowadząca: Agnieszka Michalik, ekspertka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju w BNP Paribas Bank Polska.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak instytucja finansowa zarządza wpływem na otoczenie – gospodarkę, środowisko naturalne i lokalne społeczności oraz jak dostosowuje ofertę produktów i usług do zmieniających się potrzeb klientów. Ekspertka opowie o kontrybucji Banku do realizacji globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).
Zapis na spotkanie

Zajęcia online odbędą się na platformie Clickmeeting.

PRoto.pl jest patronem medialnym Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin