.

LinkedIn dodaje narzędzia pozwalające uatrakcyjnić profil

dodano: 
10.08.2023
komentarzy: 
0

LinkedIn dodaje nowe funkcje, które pomogą użytkownikom wyróżnić w ich profilach najważniejsze umiejętności, projekty i referencje. Wprowadzone zmiany mają ułatwić korzystanie z platformy zarówno pracodawcom, jak i osobom poszukującym pracy. Serwis poinformował o tym 9 sierpnia 2023 roku na swojej stronie internetowej.

Do sekcji „Informacje” wprowadzono specjalne miejsce, w którym użytkownik może oznaczyć do pięciu swoich najważniejszych umiejętności w bardziej widoczny sposób. Według twórców platformy jest to sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych pracodawców. Jak bowiem podaje LinkedIn, ponad 50 proc. firm prowadzących rekrutacje na platformie wykorzystuje dane dotyczące umiejętności w poszukiwaniu pracowników.

Nowa funkcja profilu na LinkedInie

Źródło: linkedin.com

Umożliwiono również dodawanie multimedialnych treści do zakładki „Projekty” i oznaczanie ich umiejętnościami, które zostały wykorzystane podczas ich tworzenia. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wzbogacić swoją historię zawodową i pokazać przyszłym pracodawcom, jak wykorzystywali swoją wiedzę w praktyce. 

Kolejną zmianą wprowadzoną na platformie jest oznaczanie umiejętności w odniesieniu do konkretnego poświadczenia ich zdobycia. To funkcja, która nadal się rozwija, a twórcy LinkedIna inwestują w nowe formy poświadczeń, m.in. certyfikaty zawodowe.

LikedIn Recruiter

Źródło: linkedin.com

Rekruterzy korzystający z narzędzia LinkedIn Recruiter mają dostęp do zaawansowanych filtrów wyszukiwania słów kluczowych, które umożliwiają znalezienie odpowiedniego kandydata na podstawie umiejętności widniejących w jego profilu. W sytuacji kiedy umiejętności zostaną powiązane z konkretnym stanowiskiem, projektem, wykształceniem lub referencjami, przykłady te również będą automatycznie wyświetlane rekruterom. 

Użytkownicy mogą także udostępniać potencjalnym pracodawcom szczegóły swoich CV. Jeśli konkretna umiejętność znajdująca się w dokumencie jest zgodna ze słowem kluczowym, którego rekruter używa podczas wyszukiwania, zostanie ona wyświetlona jako pasująca. Ustawienie to nie zezwala jednak rekruterom na wgląd do pełnego CV. (ao)

Źródło:

linkedin.com, New Profile tools to spotlight your Top Skills, Projects and Credentials, 9.08.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin