.

Literacki ranking miast wyróżnia Warszawę

dodano: 
08.09.2023
komentarzy: 
0

Brytyjska drukarnia Aura Print sporządziła ranking 20 miast najczęściej wymienianych w literaturze światowej. Wśród nich znajduje się Warszawa, na 15 miejscu – informuje rp.pl.

Na pierwszym miejscu znalazł się Londyn, o którym pojawiło się 286,7 mln wzmianek. Najczęściej wymienany był w literaturze lat 60. Jako drugi na podium stoi Paryż, z 95,3 mln zmianek, a jego najlepszy okres to lata 20. XX wieku. Podium zamyka Rzym, który był wzmiankowany w literaturze 48,8 mln razy, także najczęściej w latach 20. XX wieku – podaje źródło.

Dalej są Berlin (37 mln), Moskwa (31 mln), Florencja, Wiedeń, Ateny, Dublin i Amsterdam.

Warszawa plasuje się na 15 miejscu, a liczba wzmianek to 8 mln. Najczęściej stolica Polski była wymieniana w literaturze w latach 80.

Źródło: aura-print.com

„To poświadczenie rangi miasta jako metropolii europejskiej, zwrócenie na nią oczu odbiorców, turystów, biznesmenów. Podobne inicjatywy pomagają nam w naszej pracy – promują Warszawę bez angażowania naszych pieniędzy i wysiłków. Im szerzej dany ranking rozchodzi się w sieci, tym lepiej. Często widzimy efekt takich publikacji w postaci wzrostu ruchu na naszej stronie internetowej. Sami też wykorzystujemy na naszej komunikacji wszelkie rankingi i wzmianki lokujące Warszawę w pozytywnym kontekście” – mówi cytowana przez rp.pl prezeska Warszawskiej Organizacji Turystycznej Barbara Tutak. (zd)

Źródło:

rp.pl, Warszawa wysoko w literackim rankingu miast. "To promocja dla stolicy", 6.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin