.

Łukasz Wilczyński na międzynarodowej liście innowatorów branży PR

dodano: 
21.11.2022
komentarzy: 
0

Portal PRovoke Media po raz ósmy opublikował raport INNOVATOR 25 EMEA 2022, w którym wyłania 25 wybitnych innowatorów w branży PR i komunikacji – osoby, które swoimi działaniami kształtują branżę komunikacji na świecie. W tegorocznym zestawieniu znalazł się reprezentant Polski – Łukasz Wilczyński.

Jak wyjaśniają autorzy zestawienia, na liście znalazły się osoby zaangażowane m.in. w przełamywanie barier i przechodzenie od słów do czynów we wszystkich aspektach różnorodności, równości i integracji, zarówno w świecie komunikacji, jak i poza nim. Są w tym gronie przedstawiciele agencji, twórcy przełomowych prac kreatywnych, osoby skupiające się na rozwijających się obszarach takich jak ESG, technologia cyfrowa i przeciwdziałanie dezinformacji. Doceniono profesjonalistów, którzy wprowadzają innowacje w tradycyjnych organizacjach, oraz tych, którzy przodują w komunikacji w nowych obszarach i kategoriach branżowych, od komunikacji kosmicznej po kampanie obywatelskie.

Wilczyński został wyróżniony za powołanie pierwszej globalnej sieci PR i komunikacji dla sektora kosmicznego – Space Communications Alliance. Organizacja powołana we wrześniu 2022 roku ma za zadanie łączenie ze sobą twórców rozwiązań kosmicznych z klientami i partnerami przez zintegrowane działania przynoszące wymierne rezultaty. Są to przede wszystkim kampanie PR, content marketing i social media.

Łukasz Wilczyński jest założycielem krakowskiej agencji Planet Partners (wcześniej Planet PR), a do sierpnia 2022 roku pełnił też funkcję jej CEO. Wciąż jest związany z agencją, gdzie na stanowisku Senior Communication Expert zajmuje się rozwojem biznesu na rynku krajowym i zagranicznym, a także doradztwem komunikacyjnym i strategicznym (szczególnie dla klientów z sektora kosmicznego oraz technologicznego).

Podobnie jak w poprzednich latach, w zestawieniu znalazła się również osoba spoza branży PR, której działania mają związek z komunikacją. W tym roku jest to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który – jak uznali twórcy zestawienia – wyróżniał się „wyjątkowymi, definiującymi epokę umiejętnościami komunikacyjnymi, przywództwem i odpornością w obliczu rosyjskiej inwazji”. W związku z trwającym atakiem Rosji na Ukrainę w zestawieniu Innovator 25 2022 do Zełenskiego dołącza Nataliya Popovych, założycielka agencji One Philosophy i współprzewodnicząca Ukraine Communications Support Network.

Pełna lista dostępna jest na stronie. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin