.

Malta chce przyciągnąć turystów dofinansowaniem do wakacji

dodano: 
28.09.2023
komentarzy: 
0

Malta uruchomiła nowy program, który ma zachęcić turystów do przyjazdu tam w okresie jesienno-zimowym. Pozdróżujący będą mogli otrzymać 300 euro (ok. 1,3 tys. zł) dopłaty za wypoczynek – podaje businessinsider.com.pl.

Aby otrzymać dofinansowanie, turyści muszą spełnić kilka warunków. Po pierwsze, muszą spędzić swój pobyt na wyspie Gozo. Po drugie ich podróż powinna odbyć się w okresie od 15 października 2023 roku do 15 marca 2024 roku. Dodatkowo wyjazd musi trwać co najmniej dziesięć dni, a a odwiedzający mają zatrzymać się w jednym z 140 wybranych obiektów – wyjaśnia źródło.

Jak czytamy dalej, w program zaangażowali się prywatni operatorzy, którzy oferują uczestnikom programu dodatkowy 10 proc. voucher do zrealizowania w sezonie letnim.

Źródło przypomina, że rząd Malty już wcześniej decydował się bardziej rozwijać turystykę kraju, która ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. W 2021 roku o dopłatę mogli ubiegać się urlopowicze, którzy spędzili minimum trzy noce w jednym z lokalnych hoteli. (af) 

Źródło:

businessinsider.com.pl, Ten kraj będzie dopłacać turystom za przyjazd. Można oszczędzić nawet 1,3 tys. zł, 26.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin