.

Marzena Strzelczak w zarządzie CSR Europe

dodano: 
23.06.2022
komentarzy: 
0

CSR Europe, europejska sieć biznesowa działająca w obszarze zrównoważonego rozwoju, 22 czerwca 2022 roku powołała nowych członków i członkinie zarządu. Jedną z nich jest Marzena Strzelczak – prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które należy do sieci National Partner Organisations CSR Europe.

„Biznes, organizacje pozarządowe, jak i całe społeczeństwo borykają się dziś z wieloma wyzwaniami. Od tego, jak na nie odpowiemy, zależy nasza przyszłość. Co zrobić, by była bardziej zrównoważona środowiskowo? Jak zadbać o to, by jednocześnie nikogo nie zostawiać w tyle i wzmacniać spójność społeczną? To pytania, które są kluczowe zwłaszcza w kontekście odpowiedzialnego biznesu. Dlatego z optymizmem i nadzieją patrzę na możliwości szerszej współpracy międzynarodowej” – mówi Marzena Strzelczak. Jak dodaje, współpraca w ramach CSR Europe pozwoli „w jeszcze większym zakresie dzielić się dobrymi praktykami oraz pracować nad rozwiązaniami wspierającymi biznes w wysiłkach na rzecz zrównoważonej i sprawiedliwej transformacji gospodarek, zwłaszcza w Europie”.

Cele postawione przed nowym zarządem dotyczą m.in. wzmocnienia inicjatyw CSR Europe na rzecz sprawiedliwej transformacji, w tym uwzględniania czynników społecznych w działaniach związanych z Europejskim Zielonym Ładem.

Nowy zarząd przez swoje działania zamierza m.in. wykorzystać międzynarodową sieć do wpływu na dużą skalę, budować sojusze globalne i lokalne, pracować na rzecz sprawiedliwej transformacji i wprowadzać wraz z firmami nastawione na praktykę strategie i plany związane ze zrównoważonym rozwojem.

Kadencja nowego zarządu rozpoczyna się 23 czerwca 2022 roku i potrwa trzy lata. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin